Shokohen tifozët e Arsenalit, ylli kryesor transferohet në Kinë?

Alexis Sanchez është duke menduar për një transferim në Kinë, pasi që bisedimet për kontratë të re me Arsenalin kanë stagnuar.

Periskopi.com Sporti

27-vjeçari ka kërkuar pagë prej 250 mijë funtesh në javë dhe agjentët e tij janë duke e shikuar mundësinë që ai të transferohet në Superligën Kineze.

Arsenal dëshrion me çdo kusht të rinovojë me sulmuesin kilian të cilit kontrata akutale i skadon në vitin 2018.

Por, Sanchez e di se nëse trasnferohet në Kinë ai do të përfitojë rreth 300 mijë euro pas taksave të shtetit kinez dhe shumë lehtë mund të transferohet në verën e vitit 2017. /Periskopi/

sanchez
Alexis Sanchez, Arsenal