Kompania që pretendon t’ua marrë 120 mijë euro Stupcave

Treshja e humorit “Stupcat” dhe kompania “On Air” janë në një proces gjyqësor. Kompania e cila ka menaxhuar me llogarinë e Stupcave po pretendon se treshja e njohur e humorit e ka shkëputur njëanshëm kontrantën me ta.

Periskopi.com Lajme

 

Në një deklaratë e cila i është drejtuar policisë nga Drejtori Menaxhues i “Stupcat Group”, Vedat Bajrami, kërkohet që të hetohet kompania “On Air Fm” e cila është marrur me menaxhimin e kanalit të Stupcave në Youtube, “Stupcat TV”.

Sipas Bajramit, “On Air Fm” përveç që nuk është përkujdesur për mirëmbajtjen e kanalit të Stupcave në Youtube, ka bërë shpërndarje të materialit të krijimtarisë artistike të treshes humoristike nëpër kanalet tjera të cilat kanë qenë drejtpërdrejtë konkurrente të kanalit “Stupcat TV”.

Kompania OnAir.Fm ka dërguar një deklaratë me shkrim për Gazetën Express, duke sqaruar gjithë rastin si dhe duke zbuluar se kompania në fjalë tashmë ka ngritur padi ndaj aktorëve të njohur.

Deklarata me shkrim e OnAir.Fm

Kompania amerikane për menaxhimin e të drejtave dhe publikimin e materialeve digjitale “OnAir.FM” me seli në California të SHBA-së, ka paditur në Gjykatën Themelore në Prishtinë kompaninë “Stupcat Group” që udhëhiqet nga aktorët e humorit, Vedat Bajrami dhe Osman Azemi, nga të cilët kërkojnë dëmshpërblim në vlerë prej 120 mijë euro për shkelje të kontratës në mënyrë të njëanshme.

OnAir.FM ka vendosur që shkeljen e kontratës nga ana e Stupcave ta zgjidhë përmes institucioneve të drejtësisë në Kosovë, e jo përmes intrigave e manipulimeve mediale, siç janë përpjekur të bëjnë aktorët e grupit Stupcat.

OnAir.FM ka autorizuar avokatin e mirënjohur kosovar, Hasan Hoti që të përfaqësojë padinë e shkeljes së kontratës që kanë bërë pronarët e grupit “Stupcat”, Vedat Bajrami dhe Osman Azemi.

Ne besojmë që drejtësia kosovare do të veproj shpejt dhe t’i japë fund mashtrimeve dhe trillimeve të këtyre personave, të cilët përpiqen që famën e tyre ta përdorin vetëm për përfitime materiale dhe në dëmë të të tjerëve dhe në kundështim të kontratës sipas ligjeve në fuqi.

OnAir.FM si kompani amerikane do ta mbajë të informuar për gjithë procesin e zgjidhjes së këtij kontesti edhe Ambasadën e SHBA-së në Kosovë.

Më poshtë gjeni të bashkangjitur padinë e protokoluar nga Gjykata Themelore në Prishtinë si dhe ankesën e deponuar te Këshilli i Mediave të Shkruara për shpifjet mediale nga Stupcat./Insajderi.com

 

 

 

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit.

‘Stupcat’ tashmë janë edhe tifozë ‘me letra’, pasi që kanë marr kartelat e para të anëtarësisë së ‘Dardanëve’.

‘Dardanët’ janë tifozët zyrtar të Kosovës, ndërsa Vedat Bajrami do ta mbajë kartelën më numër 2, shkruan Telegrafi.

Kartelat e Dardanëve me emrat e Stupcave

Tifozi i tretë është Mensur Safçiu.

Madje kartelat e tyre janë ‘gold’, më të rëndësishmet.

Shpresojmë që Kosova do t’i gëzojë me një fitore, pasi në katër ndeshje kanë marrë vetëm një barazim dhe kanë tri humbje.

Si tallej Vedati i Stupcave me Presidentin Rugova (video)

Më poshtë mund të shihni një video që është postuar së voni në internet, por që Vedati i Stupcave tallet me Presidentin Ibrahim Rugova.

Periskopi.com Showbiz

Aty bëhet kinse ai flet në gjuhën italiane.

JO vetëm një, Vedati ishte edhe në Portokalli në vitin 2005 për të imituar Rugovën./ Periskopi

 

 

 

 

Vedati i ‘Stupcave’ i sjellë dy përforcime Ismet Munishit te Drita

Pasi angazhoi Ismet Munishin në postin e trajnerit, Drita i ka bërë edhe dy përforcime.

Periskopi.com Sporti

Ekipi gjilanas është përforcuar me sulmuesin kolumbian, Arleison Martinez, dhe qendërmbrojtësin brazilian, Alan Ferreiera.

Të dy këta janë lojtarë profesionistë dhe në Dritë vijnë si të lirë, kanë bërë të ditur menaxherët e tyre, shkruan Zëri.

Ardhjen e këtyre dy lojtarëve në klubin kosovar e kanë mundësuar menaxherët e njohur, Vedat Bajrami dhe Luan Ahmetaj në bashkëpunim me “Alda Sport”, e cila merret me menaxhim dhe transferim të futbollistëve.

Vedati nën pronësi e ka edhe mesfushorin anësor të Prishtinës, Guthier Makenda.

Seriali ‘O sa mirë’ rifillon pas dy javësh, i bashkohen edhe ‘Stupcat’

Periskopi.com Video

‘Stupcat’ dhe artistë të tjerë përkrahin Kosovën në Shkodër

Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë përkrahje mjaft të madhe në ndeshjen e nesërme përballë Kroacisë në Shkodër.

Periskopi.com Sporti

Në stadiumin Loro Boriçi pritet të jenë edhe grupi i aktorëve të njohur kosovar ‘Stupcat’, si dhe artistë të tjerë.

Vedat Bajrami ka shpërndarë një fotografi ku shihen artistët së bashku para nisjes për Shqipëri.

stupcat /Periskopi.com