Formacionet zyrtare: Chelsea-Stoke

Lideri aktual i Ligës Premier, Chelsea do të jetë nikoqire e Stoke Cityt.

Periskopi.com Sporti

Pas 12 fitoreve radhazi, Chelsea synon të vazhdoi këtë seri edhe në ditën e fundit të vitit 2016.

Dy trajnerët tanimë kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes që pritet të filloi nga ora 16:00.

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Fabregas, Alonso; Willian, Diego Costa, Hazard.

Stoke City:Grant; Johnson, Shawcross, M.Indi; Diouf, Afellay, Adam, Pieters; Allen, Shaqiri; Crouch

 

 

 

 

Liverpool mposht Stoke City (Video)

Liverpooli ka treguar se është një pretendent për titull duke mposhtur Stoke Cityn 4-1.

Periskopi.com Sporti

Ndeshjen e nisi më mirë Stoke që shënoi me anë të Jonathan Walters që në minutën e 12-të.

Por Liverpooli si në çdo ndeshje të këtij sezoni nuk u ngut dhe ktheu gjithçka brenda pjesës së parë.

Fillimisht shënoi Adam Lallana në minutën e 35-të, ndërsa pak minuta më vonë shënoi edhe Firminho një gol të jashtëzakonshëm.

Në pjesën e dytë Liverpooli nuk u ndal.

Ishte Gianelli Imbula që shënoi në portën e tij pas një aksionin të bukur të ‘The Reds’.

Pët ta mbyllur ndeshjen u kujdes Daniel Sturridge që me tu futur në lojë la shenjën e tij.

Ai ka pranuar një top të kthyer gabimisht nga mbrojtja dhe ka kaluar edhe portierin me shumë qetësi për të shënuar për 4-1.

Liverpooli pas kësaj fitoreje ka 40 pikë, ndërsa Stoke City ka 21 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=HYy5gMNOtQg

 

Liverpool përmbys rezultatin (Video)

Liverpool ka arritur të përmbys rezultatin ndaj Stoke City.

Periskopi.com Sporti

Liverpool shënon edhe golin e epërsisë me anë të brazilianit Firmino, i cili u asistua nga Milner. /Periskopi/

 

Liverpool barazon rezultatin (Video)

Liverpool ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Stoke City.

Periskopi.com Sporti

Liverpool barazoi përmes mesfushorit anglez, Adam Llallana që shënoi në minutën e 34’. /Periskopi/

Stoke City shokon Liverpoolin (Video)

Stoke City ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Liverpool.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi sulmuesi Jonathan Walters në minutën e 12’ të takimit. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=J3-lYKCzO0I

Shaqiri: Bayerni ma ndaloi transferimin te ky gjigand europian

Ylli i Stoke City, Xherdan Shaqiri ka pranuar se ishte shumë afër transferimit në Liverpool, por ishte Bayern Munchen që e kishte bllokuar këtë transferim.

Periskopi.com Sporti

Shaqiri në kohën kur vendosi të largohet nga Allianz Arena, kishte oferta të shumta për t’u transferuar, një ndër skuadrat që kërkonin ishte edhe gjigandi anglez, Liverpool.

shaqiri
Xherdan Shaqiri, Stoke City

 

“Doja të largohesha në verë dhe kisha oferta nga Liverpooli dhe Atletico. Brendan Rodgers më kishte thirru disa herë para Kupës së Botës, por Bayern Munich më ndaloi largimin”, është shprehur Shaqiri për Spox.

25 vjeçari, ishte larguar më pas nga Bayerni në janar 2015 drejt Interit.

Shaqiri: Guardiolas i pëlqeja por nuk më besonte

Mesfushori i Stoke City, Xherdan Shaqiri, ka treguar për të kaluarën e tij te Bayern Munichu dhe raportet me Pep Guardiolan.

Periskopi.com Sporti

‘Shaqaattack’ siç e thërrisnin tifozët bavarez ka treguar për marrëdhëniet e tij me ish trajnerin e Bayern Munchen, Pep Guardiola.

Shaqiri është shprehur se me ardhjen e teknikut spanjoll në krye të Bayernit, situata e tij ndryshoi.

iri
Xherdan Shaqiri, në fanelën e Bayern Munchen

 

“Situata ime ndryshoi me ardhjen e Guardiolas, por kurrë nuk kam pasur probleme me atë”.

“Isha i lënduar disa herë dhe rastësisht lojtarë më të dobët se unë vinin nga banka rezervë dhe luani para meje”.

stoke
Shaqiri tashmë anëtar i Stoke City

 

“Isha i dëshpëruar dhe jo i lumtur dhe dëshiroja t’i tregoja trajnerit se ishte gabim. Guardiola fliste gjëra të mira për mua, por unë nuk mund thosha atij: ‘Nëse jo flisni mirë për mua, pse nuk po më inkuadron”, ka thënë Shaqiri për Spox.com. /Periskopi/

 

Shaqiri rikthehet në Serie A?

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Stoke City që në janar.

Periskopi.com Sporti

Roma e ka ringjallur interesimin për ish-futbollistin e Interit dhe Bayernit të Munichut.

Mediat në Itali shkruajnë se lojtari mund të kthehet në Itali që në janar.

Dëmtimi i Mohamad Salah i cili do të mungojë deri në shkurt të vitit të ardhshëm ka bërë që drejtuesit e Romës të tentojnë rikthimin e Shaqirit në Itali.

Lojtari është lider i Stoke Cityt që me shumë mundësi do të tentojë ta bllokojnë këtë transferim.

Shaqiri kishte një eksperiencë të keqe gjashtëmujore me Interin

Trajnerët e njohur në ‘luftë’ për shkak të Shaqirit

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes i është përgjigjur komenteve të trajnerit të Zvicrës, Ottmar Hitzfeld.

Periskopi.com Sporti

Ky i fundit tha ditë më parë se shpreson që ‘Shaqa’ nuk do të qëndrojë te një skuadër si Stoke.

Mirëpo, Hughes e fton Hitzfieldin që ta shoh një lojë të Stoke’s nga afër.

“Ndoshta Ottmar duhet të vijë dhe të shoh një lojë në fundjavë. Të shohim energjinë e futbollit këtu. Jam i sigurtë se ai do të gëzohet po ta sheh një ndeshje të tillë”, deklaroi Hughes. /Periskopi.com

Shaqiri e fiton duelin ndaj Valon Behramit

Xherdan Shaqiri me skuadrën e tij Stoke City ka fituar si mysafirë i Watfordit të Valon Behramit.

Periskopi.com Sporti

Watford ishte nikoqirë i Stoke City në kuadër të Premier Ligës Angleze.

Që të dytët ishin në fushë nga minuta e parë për skuadrat e tij, por që skuadra e Shaqirit ishte ajo që fitojë me rezultat 0-1, me autogolin e Gomes i cili shënoi në portën e tij.

berh
Valon Behrami, Watford

Stoke City me këtë fitore renditet e  me 16 pikë ndërsa Watford mbetet në pozitën e tetë me 18 pikë. Vlen të theksohet se Behrami është ndëshkuar me karton të verdhë. /Periskopi/

Ja me çfarë shkoi Xherdan Shaqiri për të bërë shopping (Foto)

Ylli i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, si duket që nga transferimi i tij në Angli, jo vetëm që është adaptuar në lojën e tyre por edhe në stilin e jetës.

Periskopi.com Sporti

Ish ylli i Bayernit është fotografuar nga reporterët anglezë, ku është parë me një biçikletë dhe me një veshje elegante. /Periskopi.com/

shakirrri
Xherdan Shaqiri

Lajm shumë i mirë për Shaqirin

Xherdan Shaqiri ka shumë gjasa që të luajë nesër, pas dëmtimit që e pësoi në fundjavën e kaluar në ndeshjen ndaj Swanseas.

Periskopi.com Sporti

Dëmtimi i anësorit nga Kosova nuk është aspak serioz dhe trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes ka thënë se 25-vjeçari ka gjasa të luajë nesër ndaj West Ham United.

“Ne kemi nevojë të shohim nëse ai mund të bëjë më mirë. Ka mundësi që ai të luajë nesër”, tha Hughes. /Periskopi.com

Shaqiri i pa fat, lëndohet përsëri

Xherdan Shaqiri është lënduar në ndeshjen Stoke City – Swansea.

Periskopi.com Sporti

Ylli i Zvicrës u largua në minutën e 26-të, duke liruar vendin për Ramadan Sobhi.

Shaqa mungoi disa javë në fillim të stinorit për shkak të lëndimit, që duket se i është kthyer.

Rezultati aktual është 1 me 1. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Stoke City-Swansea City

Stoke City sonte është nikoqire e skuadrës uellsiane, Swansea City.

Periskopi.com Sporti

Ky takim do të zhvillohet në kuadër të javës së 10-jetë të Premier Ligës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Stoke City: Lee Grand: Phil Bardsley, Ryan Shawcross (C), Martins Indi, Eric Pieters, Glen Whelan, Charlie Adam, Xherdan Shaqiri, Joe Allen, Marco Arnautovic, Wilfried Bony.

Swansea City:

 swansea

 

Konfirmohet: A po largohet Shaqiri nga Stoke?

Ditëve të fundit kanë qarkulluar spekulime që e lidhnin Xherdan Shaqirin me një largim të mundshëm nga Stoke City.

Periskopi.com Sporti

Anësori nga Kosova është përfolur për një kalim te skuadra e njohur italiane, Roma.

Mirëpo, trajneri i Stoke, Mark Hughes thotë se ‘Shaqa’ do të qëndrojë te kjo skuadër.

“Kam dëgjuar për spekulimet por këto mbesin vetëm spekulime. Ai është në formë të mirë dhe jemi të lumtur për të. Shaqiri po kalon momente të mirë këtu dhe është i lumtur dhe i vendosur për të qëndruar me ne”, deklaroi Hughes. /Periskopi.com

Nuk mund ta besoni se Barcelona e do yllin e Stoke City

Barcelona do të bëjë ofertë për mbrojtësin e Stoke City, Glen Johnson.

Periskopi.com Sporti

Besohet se ‘katalunasit’ do të transferojnë mbrojtësin e krahut të djathtë Johnson, si zëvendësues për Alex Vidal, i cili është drejt largimit nga klubi qysh në afatin kalimtar të janarit, pas ngrirjes se raporteve me trajnerin, Luis Enrique.

Ish mbrojtësi i Chelsea dhe Liverpool është duke kaluar në formë të mirë dhe nëse ndodh ky transferim atëherë do ishte kulmi i karrierës së tij. /Periskopi.com

glen-johnson-stoke-defender_3359369

Shaqiri më i miri në Premier Ligë (FOTO)

Shaqiri në javën e nëntë arriti që të realizojë dy gola për Stoke Cityn ndaj Hull Cityt.

Periskopi.com Sporti

Ndër pesë më të mirët janë edhe Philippe Coutinho (Liverpool), Joe Allen (Stoke City) dhe Theo Walcott (Arsenal).

Reprezentuesi i Zvicrës fitoi 9.9 pikë. /Periskopi.compower rakings

Shaqiri në formacionin e javës në Premier Ligë (Foto)

Xherdan Shaqiri është përfshirë në formacionin e javës në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Këtë formacion e ka përzgjedhur tabloidi i njohur ‘Goal’.

Anësori nga Kosova shënoi dy supergola për Stoke Cityn në sfidën ndaj Hull Cityt.

shaqa-formacioni /Periskopi.com

Hughes: Nuk më befasojnë kualitetet e Shaqirit

Trajneri i Stoke City, Mark Hughes ka folur për yllin shqiptar që shkëlqej në fitoren ndaj Hull City.

Periskopi.com Sporti

Xherdan Shaqiri kishte probleme me lëndime në fillim të sezonit por tani ai është rikthyer në formën më të mirë, anësori shqiptar ishte lojtari më meritor për fitoren e ekipit të tij duke i shënuar të dy golat e fitores.

Trajneri anglez është deklaruar mbas takimit se nuk befasohet nga kualiteti që posedon Xherdan Shaqiri.

“Fitoret radhazi janë gjithmonë të mirëpritura në Ligën Premier, pasi kjo është një gjë e vështirë për ta bërë. Isha i bindur se ndaj Hull Cityt ishte një mundësi e mirë për ne të arkëtonin tre pikët e radhës”.

“Fitoret radhazi janë gjithmonë të mirëpritura në Ligën Premier, pasi kjo është një gjë e vështirë për ta bërë. Isha i bindur se ndaj Hull Cityt ishte një mundësi e mirë për ne të arkëtonin tre pikët e radhës”.

25-vjeçari në 5 paraqitje ka shënuar 3 gola në këtë sezon. /Periskopi.comshaqa

Shaqiri rikthehet nga dëmtimi

Periskopi.com Sporti

Mesfushori nga Kosova, Xherdan Shaqiri është rikthyer nga dëmtimi.

Reprezentuesi i Zvicrës, i cili aktivizohet te Stoke City në Angli, është i gatshëm për sfidën e fundjavës ndaj Ëest Brom në kuadër të Premier Ligës.

24-vjeçari ka stërvitur gjatë tërë javës dhe është i gatshëm për këtë sfidë. /Periskopi.com