Vajza sekreti për të pasme të bukura fshihet tek këpucët

Kreatorë dhe dizajnerë të ndryshëm çdo herë sjellin trende të reja të modeleve të ndryshme të modës. Por keni menduar ndonjëherë se si duket në fakt trupi juaj kur ndryshoni veshjen nga atletet në take!

Periskopi.com Lajme

Sigurisht që diçka të tillë kanë testuar dhe ekspertët e ndryshëm të modës. Gjatë këtij eksperimenti janë testuar rreth gjashtë lloje këpucësh për të kuptuar se si pasojnë ndryshimet tek të pasmet e vajzave.

Në saj të këtyre imazheve mund të kuptoni se çka i bën vajzat të duken më bukur, tërheqëse; atletet apo këpucët me taka.

Këpucët me platformë nxjerrin më jashtë të pasmet dhe dhe i bëjnë këmbët të duken më të gjata

Këpucët me takë “stiletto” krijojnë formën perfekte, këmbët duken më të gjata dhe të pasmet qëndrojnë më sipër

Këto këpucë me takë më të ulët se mesatarja janë ndoshta takat më të rehatshme për të gjitha femrat dhe për çudi I bëjnë të pasmet të marrin një formë të vendosur dhe të rrumbullakët

Ka shumë stabilitet për trupin mbi taka të trasha, kështuqë pasha trupore është e shpërndarë njëtrajtësisht.

Nëse vishni atlete, të pasmet duken më të mëdha, por rekflekton një posturë të qëndrueshme. Për faktin se ato janë të rehatshme dhe të japin lehtësi në të ecur, do të thotë se të pasmet lëvizin bukur.

5-131 1-4751485624796 2-240_-_copy1485624792 3-1921485624791 3-192_-_copy1485624789 4-1621485624786

Pesë modele flokësh të cilat duhet t’i provoni pikërisht tani

Ato janë fine, romantike, femërore dhe nuk kërkojnë shumë kohë për t’i stilizuar.

Periskopi.com Lajme

I kemi parë të gjitha variantet e mundshme të fizurave asimetrike, pjesërisht flokë të rruar dhe pixi.

Gjithashtu, kemi parë lloje të ndryshme bob dhe lob, si edhe forma gjeometrike të frizurave, transmeton Telegrafi.

Duke gjykuar sipas damave të njohura dhe frizerëve të tyre, kemi gjetur frizura të mrekullueshme, të cilat do të barten gjatë kësaj vere, ndërkaq ne do t’ju propozojmë të mos e prisni verën, por që tani t’i provoni!

Po ju paraqesim pesë më të mirat:

Zendaya Coleman has posted a photo on Instagram with the following remarks: Paying homage to the legendary Grace Jones #hightopfaderealness @maneaddicts @larryjarahsims @luxurylaw @allanface  Instagram, 2015-10-16 10:17:41.  Photo supplied by insight media. Service fee applies. This is a private photo posted on social networks and supplied by this Agency. This Agency does not claim any ownership including but not limited to copyright or license in the attached material. Fees charged by this Agency are for Agency's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of copyright or license in the material. By publishing this material you expressly agree to indemnify and to hold this Agency and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against this Agency arising out of or connected in any way with publication of the material., Image: 262619911, License: Rights-managed, Restrictions: Photo supplied by insight media. For editorial use only. Single rate handling fee required., Model Release: no, Credit line: Profimedia, Insight Media

CODE: AXL Lexie Appleby Jourdan Dunn attending the Elle Style Awards 2015 at The Sky Garden on February 24, 2015 in London., Image: 220398301, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Look Press Agency

New York,NY-MARCH 31: Alexa Chung attends the CHANEL Paris-Salzburg 2014/15 Metiers d'Art Collection at Park Avenue Armory on March 31, 2015 in New York City., Image: 235537205, License: Rights-managed, Restrictions: Not for sale in: USA, Brazil, Mexico, Netherlands, Germany, Austria, Poland, Norway, Sweden, South Africa, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Capital pictures

-Los Angeles, CA - 2/22/2015 - 2015 Vanity Fair Oscar Party - Arrivals at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts -PICTURED: Lily Collins -, Image: 219839470, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Startraks

Të vjetër por me stil, merrni shembull djema (Foto)

Fotografitë që tregojnë se mosha është veç numër.

Periskopi.com Showbiz

Duket se mosha nuk është pengesë nëse keni lindur me një instinkt natyral për stilin. Në fakt në shumë raste duket se sa më i vjetër që bëhet njeriu, aq më sharmant bëhet.

Më poshtë gjeni disa fotografi të cilat dëshmojnë se edhe kur një burrë është mjaftueshëm i vjetër sa për të dalë në pension, ai prapë mund të duket mahnitës.

Djema bëhuni si këta burra, dhe mos u bëni dembelë!/ lajmi.net

61355-0000-650-29513bd426-1479727310 61905-5-650-d1606ad2b5-1479727310 61505-1abe86756d90810bb1d0fdebe1c52a0c-650-2a9d8d1c1c-1479727310 62055-8686-650-1cf1101c0c-1479727310 62405-bca8233b0cf9bd9e7ccc23efc259d5c3-650-8d81676771-1479727310 63855-tumblr_lsagyl29yn1qih6lso1_500-650-a060420f14-1479727310 63655-s7qurx3zflo-650-8963461a43-1479727310 62005-7577766-650-8d81676771-1479727310 63955-tumblr_nh3gquoil01u1lauao1_1280-650-2a9d8d1c1c-1479727310 62355-b5ae46421f56a5599fba571856dd1b32-650-7794f92b10-1479727310 61455-1-650-c30ddfca14-1479727310 63705-stov4tbu290-650-6f8dfd3358-1479727310 1251010-vwxrw123-1479479033-650-89efa9a681-1479727310 62755-e9wcy_evlps-650-c30ddfca14-1479727310-1 62755-e9wcy_evlps-650-c30ddfca14-1479727310 61555-1c0db8b01bff57fe61df492b34715bb7-650-8d81676771-1479727310 1250960-14295593_814923208643923_1594591069_n-1479478942-650-d000bc1449-1479727310 61305-0-650-a1d9609d88-1479727310 62205-ac6shigqzci-650-f8c36b6d01-1479727310 64005-tumblr_nrpfhe6y1f1rsdgibo2_1280-650-60fdce69d3-1479727310