Chelsea e dëshiron N’Zonzin e Sevillas

Chelsea do të garojë me Juventusin për transferimin e mesfushorit francez të Sevillas, Steven N'Zonzi, përcjell "Tuttosport".

Periskopi.com Sporti

N’Zonzi 27-vjeçar kishte kaluar te Sevilla nga Stoke City në verën e vitit 2015 dhe ka pasur një paraqitje impresive, duke u rënë në sy skuadrave më të mëdha evropiane. Chelsea i Antonio Contes ka bërë tashmë një ofertë, ndërsa po ashtu po interesohen edhe Leicester City e Barcelona.

Por Juventusi duket se është para në garën për transferimin e francezit dhe kampioni i Italisë është i gatshëm të paguajë 26.5 milionë funte sa është klauzola për lirim në kontratën e 27-vjeçarit me Sevillan.

 

Juventus gjen zëvendësuesin e Pogbas

Juventus është duke u interesuar për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi.

Periskopi.com Sporti

Kampioni aktual i Serie A është në kërkim të një zëvendësimi afatgjatë për të larguarin drejt Manchester United, Paul Pogba.

Prandaj, për drejtuesit e bardhezinjve N’Zonzi është alternativa më e mirë. /Periskopi.com

Barcelona e do këtë futbollist

Barcelona është duke shfaqur interesim për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi.

Periskopi.com Sporti

Mediat angleze raportojnë se drejtuesit e klubit katalunas e dëshirojnë francezin si alternativë të Sergio Busquets, në rast se ky i fundit lëndohet.

N’Zonzi ka treguar formë mjaft të mirë te skuadra andaluziane.

Në të kaluarën, lojtari në fjalë ka qenë pjesë e Stoke Cityt. /Periskopi.com