Ish-komandanti i UÇPMB-së stërvitet i zhveshur në akull (Foto)

Të premten(sot), kur temperaturat kanë shënuar rekordin për këtë vit, ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB), Gani Sadiku, ka publikuar disa foto duke u stërvitur i zhveshur në borë.

Periskopi.com Lajme

Sadiku (65 vjeç) është nga fshati Rahovicë i Komunës së Preshevës.

Ai në luftën e UÇPMB-së e ka pasur nofkën “Naniçka”. /Zeri

auto_15910004_10154438404708542_1237019260_n1483715271 auto_15935658_10154438404278542_2027201457_n1483715261 auto_15934602_10154438404013542_1961253823_n1483715267 auto_15879529_10154438404193542_904535035_n1483715264

Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes me Kroacinë

Ekipi përfaqësues i Kosovës ka nisur stërvitjen e fundit para ndeshjes me Kroacinë të enjten.

Periskopi.com Sporti

Përfaqësuesja kosovare po stërvitet në stadiumin “Loro Boriçi”, aty ku do të zhvillohet ndeshja ndaj Kroacisë, nesër prej orës 20:45.

Stërvitja është e hapur për vetëm 15 minutave, sepse më pas ekipi do të ushtrojë në ambient të mbyllur.