A do të largohet Curry nga Golden State Warriors?

Basketbollistit të njohur të Golden State Warriors, Stephen Curry i skadon kontrata me klubin në vitin e ardhshëm.

Periskopi.com Sporti

Kjo ka bërë që e ardhmja e tij te klubi aktual të vihet në pikëpyetje nga disa media të huaja.

Mirëpo, është vetë 28-vjeçari ai i cili shuan spekulimet për një largim të mundshëm nga skuadra e tij.

Ai thotë se dëshiron të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës së tij aktuale.

“Jam i lumtur këtu dhe dua të vazhdoj. E di që sezoni i fundit nuk shkoi ashtu siç duhet, por unë jam optimist”, ka thënë Curry. /Periskopi.com