Sporting pritje speciale për Ronaldon

Real Madridi dhe Sporting Lisbona takohen sonte mbrëma me fillim nga ora 20:45, për të zhvilluar ndeshjen në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Por, tifozët e ish-skuadrës së Ronaldos kanë përgatitur një befasi për portugezin.

Këtë e thotë presidenti i Sporting, Bruno de Carvalho.

“Ne kemi përgatitur diçka për të mirëpritur Cristianon, por ne do të duhet të presim dhe të shohim se a mund ta bëjmë këtë me rregullat e UEFA-s”, deklaroi De Carvalho.

“Ai është në njeri i Sportingut dhe ai do të ndjej mbështetjen tonë saherë që të kthehet këtu. Unë mendoj se kjo do të jetë e bukur dhe se njerëzit do ta vlerësojnë atë që ne do ta bëjmë për të”, shtoi ai. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund-Sporting Lisbona

Borussia Dortmund do të përballet në shtëpi ndaj skuadrës portugeze, Sporting Lisbon.

Periskopi.com Sporti

Dortmund është në pozitën e parë me shtatë pikë ndërsa skuadra msyafire është në pozitën e tretë me 3 pikë. Takimi fillon nga ora 20:45 dhe do të zhvillohet në kuadër të grupit F.

Këto janë formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund: Ginter, Sokratis, Bartra, Guerreiro – Weigl – Pulisic, Castro, Götze, Dembélé – Ramos.

Sporting Lisbona:

Leicester marrëveshje 38 milionë funte

Periskopi.com Sporti

Kampioni i Premier Ligës, Leicester City ka arritur marrëveshje për transferimin e kapitenit të Sporting Lisbonës, Adrien Silva, shkruajnë mediat britanike.

Marrëveshja për këtë transferim besohet se kap shifrën e 38.5 milionë funteve.

Kjo marrëveshje vjen vetëm disa orë pas marrëveshjes tjetër, ajo për transferimin e Islam Slimani poashtu nga Sporting, blerje kjo e cila u kushtoi ‘foxes’ plotë 30 milionë funte. /Periskopi.com