Gjesti më i madh sportiv në Kosovë që keni parë, ia shpëtojnë jetën shoferit (Foto)

Periskopi.com Lajme

Pjestarët e klubit futbollistik FC KEK-Veteranët janë treguar sot tepër njerëzor.

Ata ia shpëtuan jetën një shoferit të një kamioni i cili u aksidentuar në rrugën Prizren-Prishtinë në autostradë, raporton Periskopi

Siç mund ta shihni në fotografi, kamioni ishte rrokullisur dhe shoferi kishte ngecur brenda.

Ata të gjithë, pa asnjë hezitim i shpëtuan jetën dhe e nxorën nga aty.

Ata po udhëtonin drejt Durrësit ku nesër do të luajnë një lojë kundër ekipit të Teutës së Durrësit. Loja është e karakterit miqësor./ Periskopi

 

 

Kosova po lëvizë më shpejt në sport sesa në politikë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënëë dje për CNN se Kosova po përparon më shpejt në sport sesa në politikë.

Periskopi.com Sporti

Ai shton se sporti po i hapë dyert Kosovës për suksese tjera, ku sipas tij nëpërmjet sportit po jepet një imazh pozitiv për Kosovën.

“Në sport ne jemi duke lëvizur dukshëm më shpejt sesa në politikë. Sporti është duke hapur dyert për suksese tjera në politikë nëpërmjet dhënies së imazhit pozitiv për Kosovën. Sot gjithë bota di për Majlinda Kelmendin”, ka thënë Thaçi.  /Periskopi.com