Cikalleshi transferohet në Austri

Pas një gjysmë sezoni të kaluar me pak paraqitje te Basaksehiri, Sokol Cikalleshi është duke menduar seriozisht largimin.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi shqiptar ka qëndruar në stol në kampionat dhe tashmë duket se aventura e tij me ekipin turk ka marrë fund.

Për shqiptarin kohët e fundit kanë shfaqur interes disa skuadra austriake.

Sipas asaj që shkruan “Panorama Sport”, Cikalleshi është shprehur i gatshëm për të ndryshuar ambient pas trajtimit të keq te Basaksehiri.

 

Cikalleshi shënon dy gola për Basaksehir (Video)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe skuadrës turke Basaksehir, Sokol Cikalleshi, ka startuar nga minuta e parë në ndeshjen e Kupës së Turqisë ndaj Goztepes.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti nga Kavaja ka shënuar dy gola në pjesën e parë.

Rezultati momental është 4-2 për skuadrën e Basaksehir.

Sulmuesi shqiptar nuk po gjen hapsira në kampionat por trajneri është duke i besuar në ndeshjet e kupës. /Periskopi/

Cikalleshi shënon një perlë për fitoren e Basaksehirit në Kupën e Turqisë (Video)

Istanbul Basaksehir ka shënuar fitore minimale në udhëtim tek Yeni Amasya në kuadër të Kupës së Turqisë.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi që i dha fitoren skuadrës turke përmes një super goli të realizuar në minutën e 73’. /Periskopi/

 

De Biasi: Këta dy futbollistë të Kombëtares duhet të ndërrojnë skuadrat

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi i ka këshilluar dy futbollistët kuqezinj, Ermir Lenjani dhe Sokol Cikalleshi që të ndërrojnë skuadrat.

Periskopi.com Sporti

Cikalleshi është pjesë e skuadrës turke Istanbul Baksasehir, ndërsa Lenjani është pjesë e skuadrës franceze, Nantes, ku nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë.

“Më vjen keq për Lenjanin dhe Cikalleshin, por dy lojtarët duhen larguar nga skuadrat ku janë, kanë mungesë të mëdha të lojërave. Le ta bëjnë këtë gjatë afatit të janarit, ndryshe kurrë nuk do të luajnë në kombëtare”, deklaroi De Biasi. /Periskopi.com