Ibrahimovic është një rrahgjokës

Mbrojtësi i Fenerbahce, Simon Kjaer ka folur pas përplasjes me Zlatan Ibrahimovic në sfidën e mbrëmshme.

Periskopi.com Sporti

Fenerbahce mposhti Manchester Unitedin në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Europa Ligës, ndërsa në fushë ndodhi edhe një incident i pahijshëm, kur sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic e kapi për fyti mbrojtësin e skuadrës turke, Simon Kjaer.

Dhe, ky i fundit e quan suedezin një rrahgjokës.

“Unë në fakt nuk e dëgjova atë që ai e tha, por unë e di se ai nuk ishte i lumtur”, deklaroi Kjaer.

“Ai është një tip i lojtarit rrahgjokës, i cili është arrogant. Kjo është mënyrë se si ai luan”, shtoi ai. /Periskopi.com

Ibrahimovic vazhdon me arrogancën e tij (Video)

Zlatan Ibrahimovic ka harruar kur ka shënuar golin e fundit në fanelën e Manchester United.

Periskopi.com Sporti

‘Ibracadabra’ është një lojtar i klasit botëror por edhe me vetëbesimin e arrogancën më të madhe se çdo lojtar tjetër në botë. Suedezi tashmë është bërë idhull i tifozëve të ‘djajëve të kuqë’ pasi ua kujton ikonën franceze të klubit, Eric Cantona i cili ka pasur të njëjtin karakter si të Ibra-s.

Ibra në ndeshjen ndaj Fenerbahce-s nuk hezitoi të tregojë se është i gatshëm për treguar afëtësitë e tij marciale ndaj mbrojtësit danez, Simon Kjaer. /Periskopi.com

Arsenali në bisedime për Kjaer

Periskopi.com Sporti

Arsenali ka nisur bisedimet me Fernerbahce për mbrojtësin Simon Kjaer, shkruan ESPN.

Sipas të njëjtit raport, londinezët janë të interesuar për të transferuar danezin, ndërsa besohet se po përgatitet një ofertë për lojtarin në fjalë.

Transferimi i Kjaer në Emirates Stadium shihet si alternativë e yllit shqiptar të Valencias, Shkodran Mustafi, i cili poashtu ka qenë i lidhur javëve të fundit me një kalim te 13 herë kampioni i Premier Ligës. /Periskopi.com