Shpërthim në Rahovec

Një shpërthim ka ndodhur sot në një dyqan në qyetetin e Rahovecit, ku si pasojë lokali është përfshirë nga flakët.

Periskopi.com Lajme

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky rast aponga ka ardh shpërthimi.

Ndërkaq, edhe në ditën e djeshme kanë ndodhur dy raste të shpërthimeve të bombolave të gazit, në Prishtinë dhe  në Pejë, ku të lënduar kanë mbetur pesë perosna.