Edi Rama jep detaje për konfliktin Mustafa-Vuçiq

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Sarajevë ka folur për “sherrin” e raportuar në media të ndryshme të Ballkanit, mes Aleksandar Vuçiqit dhe Isa Mustafës.

Periskopi.com Lajme

“Unë mendoj që këto tensione janë artificiale. Janë të ngritura për shkaqe elektorale (në Serbi), që nga treni, te muri, madje dhe te lajmi i përhapur në Prishtinë dhe Beograd, sipas të cilit, qenka bërë sherr mbrëmë në darkë”, ka treguar Rama.

“Për sa i përket zhvillimit të mëtejshëm të marrëdhënieve mes Beogradit e Prishtinës, unë besoj që janë marrëdhënie të vështira, është një dialog i vështirë, por është e vetmja rrugë për të trajtuar çështje që, jo thjesht janë në interes të përbashkët, por që kanë të bëjnë edhe me përcaktimin në rrugën e integrimit evropian dhe me përkatësinë në atë pjesë të komunitetit ndërkombëtar që ne kemi zgjedhur të jemi”, ka thënë ai.

Blushi xhiron sherrin Rama-Berisha: Duhen hequr të dy, të flasë populli

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka publikuar një video në rrjetin social facebook, ku duken momentet e sherrit mes deputetëve të PD-së, e veçanërisht mes Ramës e Berishës që u përplasën për radhën e fjalës në Kuvend.

Periskopi.com Lajme

Në video shfaqet ish-kryeministri Berisha para foltores duke komentuar me deputetët e PD–së, Flamur Noka e Edi Paloka që qëndrojnë afër tij bashkë me deputetët e tjerë, ndërsa Rama komenton nga karriga e tij. Një video dëgjohet edhe teksa ai që filmon, thotë: sa të shpifur….janë të gjithë karagjoz, shiko si zihen…../ Panorama