Yaou Ming rikthehet në Houston

Ish-basketbollisti i njohur i NBA, Yaou Ming është rikthyer në Houston si pronar i klubit kinez, Shangai Sharks.

Periskopi.com Sporti

Houston dhe Shangai Sharks zhvilluan një ndeshje miqësore, ndërsa kjo ishte hera e parë kur Yaou Ming rikthehet në Houston që prej largimit të tij nga kjo skuadër në vitin 2011.

Ai u prit ngrohtë nga tifozët e ish-skuadrës së tij.

Klubi nga Houston ka vendosur të mos i jap asnjë basketbollisti të saj numrin 11, për shkak të respektit që ka për Yaou Ming. /Periskopi.com