Ky klub më dëshironte me çdo kusht

Mesfushori gjerman, Serge Gnabry ka folur për largimin e tij nga skuadra londineze Arsenal.

Periskopi.com Sporti

Anësori gjerman vendosi të largohet nga ‘topqinjtë’ pasi dëshironte më shumë minuta në fushë të gjelbertë dhe këtë Wenger nuk mund t’ia garantonte.

Gnabry u transferua tek klubi gjerman Werder Bremen, ku në këtë fillim të sezonit është duke shkëlqyer në Bundesligë, ai në 10 paraqitje për klubin gjerman ka shënuar 4 gola.

“Dëshiroja më shumë minutazhë, pasi unë jam në moshën në të cilen më duhet të përparojë si lojtar” tha Gnabry.

“Kjo ishte arsyeja kryesore e largimit, Arsenali dëshironte me çdo kusht të qëndroja në skuadër, por unë e kam menduar të ardhmen time dhe kam vendosur se gjëja më mirë për mua si lojtar ishte largimi nga Arsenal”, përfundoi gjermani.

Ai ka debutuar edhe me kombëtare gjermane ndaj San Marinos ku kishte realizuar hat-trick duke bërë debutimin e ëndrrave.

gnabry kundwr San Marinos
Serge Gnabry, Kombëtarja e Gjermanisë

/Periskopi/

Gnabry transferohet te Werder

Periskopi.com Sporti

Werder Bremen ka transferuar anësorin e Arsenalit, Serge Gnabry.

Vlera e këtij transferimi besohet se kap shifrën 6 milionë euro.

Gjermani nuk arrinte të siguronte një vend në formacionin bazë te ‘topçinjtë’ dhe kjo ka qenë arsyeja e largimit të tij nga skuadra londineze. /Periskopi.com

Gnabry drejt Bayernit

Periskopi.com Sporti

Anësori i talentuar i Arsenalit, Serge Gnabry është afër kalimit te Bayern Munich.

Sky Sports raporton se gjermani do të kalojë në Allianz Arena dhe më pas do të huazohet te skuadra tjetër gjermane Werder Bremen.

21-vjeçari nuk ka mundur të bindë trajnerin Arsene Wenger për një vend në formacionin e parë te londinezët dhe duket se kjo është arsyeja kryesore që lojtari me gjasë edhe po largohet nga Emirates Stadium. /Periskopi.com