Yllit të PSG-së nuk i lejohet hyrja në Britani për ndeshjen me Arsenalin

Mbrojtësit të djathtë të Paris Saint-Germain, Serge Aurier i ka ndodhur diçka shumë e keqe.

Periskopi.com Sporti

Atij iu është ndalur hyrja në Britani dhe nuk do të mund të luajë në ndeshjen e nesërme përballë Arsenalit në Ligën e Kampionëve.

Kjo, pasi ai ka një proces gjyqësor të papërfunduar në Francë.

Nesër me fillim nga ora 20:45 në Emirates Stadium përballen Arsenali dhe PSG. /Periskopi.com

Ky yll refuzon Barcelonën

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Serge Aurier e ka përjashtuar mundësinë për t’u transferuar te Barcelona.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se e sheh të ardhmen te skuadra parisiene, pasi ka kontratë edhe për tri vjet.

“E ardhmja ime është në Paris. Unë nuk mendoj për Barcelonën apo për ndonjë klub tjetër. Jam i lumtur këtu dhe kam kontratë edhe për tri vjet”, deklaroi Aurier. /Periskopi.com

Dy muaj burg për yllin e Paris Saint-Germain

Gjykata e Parisit ka dënuar me dy muaj burg mbrojtësin e Paris Saint-Germain, Serge Aurier.

Periskopi.com Sporti

Kjo, pasi francezi kishte pasur një incident me një polic para tre muajve.

Sipas mediave franceze, futbollisti në fjalë e kishte goditur një polic jashta një lokali të natës.

Megjithatë, raportohet se Aurier do ta paguajë dënimin me para. /Periskopi.com