Everton barazon rezultatin (Video)

Everton ka arritur të barazojë rezultatin në 1 me 1.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi mbrojtësi i krahut të djatht, Seamus Coleman i cili  realizoi me kokë pasi pranoi një harkim nga Leighton Baines. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=cqzCFYTl9nU

Mourinho dëshiron mbrojtësin e Evertonit

Jose Mourinho është një fans i mbrojtësit të krahut të djathtë, Seamus Coleman.

Periskopi.com Sporti

Ylli i Everton ka kohë që pëlqehet nga portugezi si dhe nga United, tashmë që Mourinho është trajner i “djajëve të kuqë” thuhet se do të bëjnë ofertë në janar.

Mourinho nuk është i kënaqur më italianin, Matteo Darmian, dhe tanimë nuk bënë pjesë në planet e tij.

Irlandezi 29-vjeçar që nga viti 2009 është pjesë e klubit të Everton duke bërë 185 paraqitje gjatë këtyre viteve. /Periskopi.com