Notat e lojtarëve, Sassuolo 0-1 Inter

Interi e shënoi fitoren e dytë radhazi pas gushtit dhe fitoren e parë në udhëtim që nga 22 shtatori.

Periskopi.com Sporti

Viktima e Interit ishte Sassuolo me një gol të vetëm nga Candreva në fillim të pjesës së dytë.

Notat e Sassuolo:

sassuolo-1

Notat e Interit:

sasssuolo-2

Inter mposht Sassuolon (Video)

Interi ka arritur fitoren e radhës në Serie A.

Periskopi.com Sporti

Inter ka mposhtur skuadrën modeste Sassuolon me rezultat minimal 0 me 1.

Golin për pikët e plota e shënoi mesfushori italian, Antonio Candreva në minutën e 47’ pas një asistimi nga Icardi.

Në minutën 90+2 Interi mbetet me një lojtar më pak në fushë kur Melo ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë.

Me këtë fitore Interi renditet në vendin e shtatë me 27 pikë. /Periskopi/

https://youtu.be/hNi1rlElQHw

 

Inter kalon në epërsi ndaj Sassuolos (Video)

Inter ka arritur ta shënoi golin e parë në ndeshje ndaj Sassuolos.

Periskopi.com Sporti

Skuadra zi kaltër në pjesën e parë nuk ia arriti një gjëje të tillë pasi 45 minutat e para përfunduan në barazim 0-0.

Me të filluar pjesa e dytë ishte Antonio Candreva që shënoi për 0-1.

https://youtu.be/hNi1rlElQHw

Formacionet zyrtare: Sassuolo-Inter

Nerazzurët do të kenë misioni të lehtë nëse dinë të shfrytëzojnë mungesat në radhët e Sassuolos, që nuk i ka tetë lojtarë startues në përbërjen e parë.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Sassuolos: Consigli; Lirola, Antei, Acerbi, Dell’Orco; Mazzittelli, Sensi, Missiroli; Ricci, Defrel, Ragusa.

Interi: 

image-15

Sassuolo refuzon Balotellin

Periskopi.com Sporti

Sassuolo ka refuzuar transferimin e Mario Balotelli.

Lajmi është konfirmuar nga vetë drejtori i përgjithshëm i këtij klubi, Giovanni Carnevali.

“Mino Raiola na e ofroi Balotellin, por ne nuk pranuam”, deklaroi Carnevali.

Sulmuesi italian është në pronësi të Liverpoolit, ndërsa në sezonin e fundit ishte i huazuar te Milano. /Periskopi.com