Ujkani probleme me klubin e tij

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani vazhdon të ketë probleme me klubin e tij, Pisa.

Periskopi.com Sporti

Klubi italian nuk po ua paguan me rregull pagat futbollistëve.

Prandaj, këta të fundit kanë vendosur të hedhin në gjyq klubin për këtë arsye.

Futbollistët e kësaj skuadre, nëpërmjet një kërkese të përbashkët, i janë drejtuar gjykatës sportive në Federatën Italiane dhe asaj civile, duke kërkuar të drejtën e tyre për rrogat. Sipas mediave italiane, futbollistët në fjalë i kanë lënë klubit afat deri në datën 16 tetor për të shlyer detyrimet e prapambetura, në të kundërt do të kërkonin nga organet përkatëse shlyerjen e detyrimeve nëpërmjet sekuestrimit të pronave të klubit.

Njëkohësisht, pas kësaj date, nëse nuk do t’u paguhen detyrimet, për Pizën fillojnë penalizimet me pikë, ndërsa lojtarët janë të lirë të kërkojnë sistemim në klube të tjera. Mes futbollistëve që kanë nënshkruar këtë kërkesë të përbashkët janë edhe sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Edgar Çani, si dhe portieri i Kosovës, Samir Ujkani. /Periskopi.com

Kapiteni i Kosovës nuk paguhet nga skuadra e tij në Itali

Periskopi.com Sporti

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës i cili aktivizohet te skuadra italiane Pisa, Samir Ujkani, nuk është duke marrë pagën e tij te ky klub.

Problemet financiare të klubit në fjalë kanë prekuar edhe lojtarët, të cilëve po u vonohen pagat e tyre mujore.

Pisa garon në Serie B. /Periskopi.com