Ronaldinho rikthehet në futboll si lojtar i Chapecoense?

Legjenda braziliane e futbollit botëror, Ronaldinho Gaucho, është duke u lutur nga fansat që të rikthehet në futboll dhe të luajë për Chapecoense.

Periskopi.com Sporti

Në rrëzimin e aeroplanit ku përfundoi në tragjedi për klubin brazilian që la të vdekur 71 persona dhe gjashtë të lënduar.

raraf

Tashmë, shumë klube kanë vendosur të huazojnë lojtarët e tyre në Chapecoense si shenjë mbështetje por tani edhe fansat jan duke e lutur Ronaldinho përmes rrjeteve sociale që ai të luajë për Chapecoense. /Periskopi/

Kur Ronaldinho i shënonte Real Madridit, e duartrokisnin edhe tifozët madrilen (Video)

Na ndajnë pak ditë nga derbi më i madh në botë, El Clasico, i cili zhvillohet më 3 dhjetor.

Periskopi.com Sporti

Ronaldinho është një ndër futbollistët më karakteristik që kemi njohur.

Ish-ylli brazilian ka qenë për disa vite pjesë e Barcelonës, ku ka shkëlqyer me formë dhe madje njëherë është shpallur edhe futbollisti më i mirë në botë.

Në një El Clasico të vitit 2005, ai kishte shënuar dy gola, ku i fundit ishte tejet e jashtëzakonshëm.

Kështu, këtë supergol e kishin duartrokitur edhe tifozët kundërshtar. /Periskopi.com

Zyrtare: Ronaldinho rikthehet në Barcelonë

Legjenda e Barcelonës, Ronaldinho do të jetë sërish pjesë e këtij klubi.

Periskopi.com Sporti

Por, braziliani nuk do të ketë rolin e futbollistit, por do të ushtrojë postin e ambasadorit të klubit.

Ai tashmë gjendet në zyrat e klubit katalunas për të finalizuar marrëveshjen.

36-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrës së Barcelonës nga viti 2003 deri më 2008. /Periskopi.com

Ronaldinho do që ky yll ta fitojë ‘Topin e Artë’

Legjenda e Barcelonës, Ronaldinho dëshiron që Lionel Messi ta fitojë 'Topin e Artë'.

Periskopi.com Video

Ronaldinho do që ky futbollist ta fitojë ‘Topin e Artë’

Ish-ylli i Barcelonës, Ronaldinho ka zbuluar emrin e futbollistit, i cili e meriton ‘Topin e Artë’, sipas tij.

Periskopi.com Sporti

Natyrisht, ai zgjedh Lionel Messin e Barcelonës, edhe pse pranon se e ka të vështirë të zgjedhë emra.

“Të gjithë lojtarët kanë bërë një punë të shkëlqyer, është e vështirë për të zgjedhur”, deklaroi Ronaldinho.

“Në rregull, unë do të jem i sinqertë me ju. Unë do ta mbështes Messin. Jam i kënaqur kur e shoh atë të lumtur”, shtoi ai. /Periskopi.com