E pabesueshme: Ronaldo u emërtua sipas ish-presidentit të Amerikës

Kumbara i Cristiano Ronaldos ka thënë se superylli i Real Madridit është emërtuar sipas ish-presidentit amerikan, Ronald Regan.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se ishte e ëma e 31-vjeçarit ajo e cila e pëlqente presidentin e atëhershëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe për këtë arsye vendosi ta emëronte djalin e saj me emrin Cristiano Ronaldo.

“Ka histori nga nëna e tij se emri është për shkak të Ronald Regan, i cili ishte president i SHBA-ve në atë kohë”, deklaroi kumbara i portugezit.

“Nëna e tij e pëlqente atë dhe duket se kjo është arsyeja pse ata i dhanë emrin Cristiano Ronaldo”. /Periskopi.com