Çka bëri Roger Federer në ndeshjen Basel-PSG? (Foto)

Tenisti i njohur botëror, Roger Federer ka qenë mbrëmë i pranishëm në sfidën ndërmjet Baselit dhe Paris Saint-Germain.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja në fjalë u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku fitorja u takoi francezëve me rezultat 1:2.

Mirëpo, zvicerani ishte i pranishëm në stadium dhe pas humbjes së skuadrës së tij të zemrës, ai gjeti kohë të takohej me disa nga yjet e skuadrës parisiene.

Bëhet fjalë për Thiago Silva, Marco Verratti, Lucas Moura dhe Marquinhos, të cilët u takuan me Federer.

federer1

/Periskopi.com

Pas 13 vitesh jashtë top katëshes

Dy teniserët dhe legjendat e këtij sporti, Roger Federer dhe Rafael Nadal kanë mbetur jasht top katërshes të rang listes botërore.

Periskopi.com Sporti

Kjo është hera e parë që nga  viti 2003 që kjo dyshe ka mbetur jashtë top katëshës më të mirë, në vitin 2003 numëri një i botës ishte Andrea Agasi .

Spanjolli Nadal ka zbritur në pozitën pesë ndërsa zvicerani në pozitën e shtatë. Numëri një i botës momentalisht është serbi Novak Djokovic.