Mancini refuzon gjigandin europian

Roberto Mancini i ka hedhur poshtë njoftimet se do ta zë vendin e Unai Emeryt si trajner i Paris Saint-Germainit.

Periskopi.com Sporti

Kampioni francez pësoi nga Guingampi të shtunën duke mbetur shtatë pikë prapa liderit Nice.

Për shkak të fillimit të keq të sezonit, është raportuar se Emery mund të shkarkohet, ndërsa Mancini është përmendur si një prej trajnerëve që mund ta zëvendësojë atë.

Megjithatë, kur është pyetur për thashethemet, strategu italian ka thënë se udhëtimi për në Paris nuk është në planet e tij.

Mancini është pa punë që kur u largua nga Interi në fillim të këtij sezoni.

 

Inter ka një lojtar si Ronaldo

Trajneri italian, Roberto Mancini është shprehur i habitur se si një lojtar si Gabriel Barbosa ‘Gabigol’ qëndron më shumë në bankë e rezervistëve se sa në fushë.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Interit ishte ai që e transferoi brazilianin në këtsezon por nuk arritën të kalojnë kohë shumë bashkë pasi që neroazzurët shkarkuan Mancinin për shkak të formës së dobët.

Ai ka shprehur simpatin e tij dhe se e mendon se mund të përcjellë hapat e Ronaldos.

“Po të isha ende në Inter ai do të luante në çdo ndeshje. Ai është shumë i talentuar nuk e di pse De Boer nuk e fuste në lojë, ai mund të jetë Ronaldo i ri dhe jam shumë i habitur kur “Ronaldo i jonë ” qëndron në stol dhe nuk i ipet hapsirë”.

gabriel-barbosa-
Gabriel Barbosa, Inter

Gabigol ka vetëm një paraqitje për Interin në Seria A./Periskopi/

Roberto Mancini tek ky klub londinez?

West Ham United si duket është duke menduar të shkarkojë trajnerin kroat, Slaven Bilic.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i kombëtares kroate në këtë sezon nuk po arrin të drejtojë ‘çekanët’ në formën e duhur sikur në sezonin e kaluar.

West Ham ka pasur një fillim të sezonit për t’u harruar pasi që nga 11 ndeshje ka vetëm 12 pikë.  Bilic sezonin e kaluar ishte shumë afër që me skuadren e tij të sigurojë kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

Sipas mediave angleze drejtuesit e klubit londinez janë duke e menduar si opsion ish trajnerin e Manchester City dhe Inter, Roberto Mancini, i cili aktualisht është i pa punë. /Periskopi.com/

Mancini me një këshillë interesante për Balotellin

Ish-trajneri i Interit dhe Manchester Cityt, Roberto Mancini i ka dhënë një këshillë interesante sulmuesit të Nice, Mario Balotelli.

Periskopi.com Sporti

Italiani kaloi në verën e kaluar te skuadra franceze, pasi Liverpool nuk kishte shfaqur interesim për ta mbajtur atë në skuadër.

Por, futbollisti problematik po shkëlqen te skuadra e tij e re duke shënuar shumë gola.

Dhe, ish-trajneri i tij e këshillon atë që kur të shënojë gola të përmbahet dhe të mos e zhveshë fanelën, sepse më pas ndëshkohet me karton të verdhë.

“Unë mendoj se ai është fantastik. Ai është i veçantë për çdo gjë që ai bën. Ai duhet të shënojë të paktën 20 gola në Nice”, deklaroi Mancini.

“Por, ai duhet të mbajë në mend dhe të mos e zhveshë fanelën kur të shënojë gola. Të shënuarit gola duhet të jetë normale për të”, shtoi italiani. /Periskopi.com