Legjenda e Arsenalit zgjedhë mes Messit e Ronaldos

Robert Pires ka zgjedhur Cristiano Ronaldon si futbollistin që preferon para Lionel Messit.

Periskopi.com Sporti

Dyshja në fjalë prej vitesh krahasohen nga analistët, futbollistët por edhe nga tifozët e futbollit.

Por, Pires thotë se preferon më shumë portugezin, edhe pse nuk beson se ai është më i miri.

“Messi apo Ronaldo? Shikoni, kam gjak portugez dhe më duhet të them, Ronaldo”, deklaroi Pires.

“Jo që është më i miri, por se është lojtari të cilin e preferoj”, shtoi ai. /Periskopi.com