E mrekullueshme, shikoni si duket Rita Ora në dasmën e kushërirës (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rita Ora po qëndron në Tiranë për ceremoninë e martesës së Amantina Tolajt, që zhvillohet sonte.

Ajo ka postuar në rrjetet e saj sociale një foto në një fustan të argjendtë, në të cilin duket e mrekullueshme.

Përmes fotografisë Rita ka lënë të dihet se në dasmën e kushërirës nga ana e nënës do të ketë rolin e shoqërueses e nuses.

Mbi fotografinë bashkë me shoqëruesen tjetër, këngëtarja ka shkruar: “Shoqërueset e nuses e nisin tani.”

Rita së fundmi ka qenë aktive edhe në muzikë. Para një jave ajo lëshoi këngën e re “Your Song”.

Me mozaik të Rita Orës, Kosova mësynë Librin Guinness

Kosovari sërish ia ka mësyrë Librit Guinness.

Periskopi.com Lajme

Alkent Pozhegu nga Gjakova pas rekordit Guinness të fituar në vitin 2014, këtë vit, më 15 dhe 16 maj në Gjakovë (Palestra e Sportit) sërish një mozaik, tentim për rekord të ri Guinness.

Kësaj radhe ka vendosur që mozaik ta bëjë Rita Orën, këngëtaren shqiptare me famë botërore.

Pozhegu synon të shënoj edhe një herë Kosovën në hartën e ngjarjeve ku thyhet rekordi Guinness./ Periskopi

Rita Ora sheh vdekjen me sy (Foto lajm)

Rita Ora i ka shpëtuar një atentati që ndodhi në një lagje të pasur të Londrës. Vetëm pak pasi ajo kishte kaluar aty ka ndodhur një përleshje, shkruan Daily Mail.

Periskopi.com Showbiz

 

Sipas policisë disa persona kanë qëlluar nga dritarja e makinës me arme. Këngëtarja Rita Ora është e gjendur në befasi dhe në kaos, sepse vetëm pak më parë ajo po pinte diçka në këtë zonë.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar, kur një person i armatosur ka hapur zjarr nga makina rreth orës 2 të pasdites.

Një zëdhënës i policisë ka thënë se: “Të mërkurën, me 15 mars policia u thirr menjëherë pas ores 14: 00 pasi ishin raportuar të shtëna në Colville Xhennete, W11”.

“Oficerët lokale kanë marrë pjesë së bashku me oficerët e armëve të zjarrit dhe nuk ka gjetur personat e plagosur. Nuk kishte prova se një armë zjarri ishte shkarkuar. Një skenë krimi është aktualisht në vend. Nuk ka pasur arrestime dhe hetimet janë duke vazhduar”./Albeu.com/

Mediat ndërkombëtare: Kosova po i prodhon artistet pop më të mira

Një historik i shkurtër i vajzës shqiptare që goditi në pop-in ndërkombëtar

Periskopi.com Showbiz

Duke i ndjekur hapat e Rita Orës, këngëtarja plot shpirt Dua Lipa po e vendos Prishtinën në hartën e popit”, me këto fjalë fillon artikulli i prestigjiozes, “The Times” dedikuar për yllin shqiptar Dua Lipa.

“The Times” i ka dhënë edhe një historik të shkurtër Dua Lipës, duke e vlerësuar si një këngëtare e cila ka goditur në zhanrin pop.

“Ne jemi me të vërtetë krenarë prej nga vijmë, ne gjithmonë u tregojmë të gjithëve se jemi nga Kosova”, ka thënë Dua, transmeton rtv21.tv

“Para se të bëhej këngëtare e fuqishme dhe mahnitëse, goditëse e “dance-pop”, Dua Lipa ka punuar tek dera e një klubi nate në Londër. E dini tip si: dominues, gjykues, me një dërrasë në duar, duke ju shikuar poshtë e lartë, gati për të ju refuzuar sepse “nuk dukeni mirë”.

“E urreja, pamjen e 21 vjeçares”, kishte thënë shpejtazi Dua.

Pasi përfundon ora 3 e mëngjesit, Lipa shkonte në shtëpi dhe shkruante këngë.

“Definitivisht më ka vendosur në kornizën e duhur për të shkruar. Ju gjithmonë keni një ngjarje për të treguar”, është shprehur ajo.

Në artikull shkruajnë se ajo është krahasuar me këngëtaren botërore, Lana Del Rey, krahasim ky për të cilin Dua thotë se nuk e ka problem pasi që tregon se i pëlqen Lana, transmeton rtv21.tv

Nëse ju duhet dikush për ta sensibilizuar gjeneratën e të rinjve, ja ku është Dua Lipa. Këngëtarja shqiptare thotë se preferon të qëndroi në shtëpi dhe jo klubeve të natës, ani pse është 21 vjeçare.

Dua foli edhe gjatë për hitin e saj të padiskutueshëm “Hotter Than Hell”, ku tregoi se i dedikohet një ish të dashurit të saj i cili vazhdimisht e kishte bërë të ndihet se nuk ishte mjaftueshëm e mirë, duke e bërë të ndihet sikur po thoshte çdo herë gjërat e gabuara.

“U ndava nga ai dhe po ndihesha shumë keq për veten time, por kur shkova në studio dhe fillova të punoi në këngë, e urreja faktin që dilja shumë e dobët. Nuk doja të isha ai person, vajza që gjithmonë do t’u thosha miqëve të mij të mos bëhen, doja të isha më e fuqishme”, është shprehur 21 vjeçarja.

Në fund të artikullit thuhet se Kosova është po aq krenare sa është edhe ajo për të. Poashtu, thuhet se Dua ka treguar që Rita Ora është një shembull model për të.

 

Rita Ora befason paparacët

Ajo ka kaluar një kohë të ngarkuar javëve të fundit teksa ka qenë duke promovuar “America’s Next Top Model” si edhe fushatën e linjës së të brendshmeve “Tezenis”, por ndryshe si zakonisht Rita Ora ka preferuar t’ju fshihet paparacëve, teksa ka mbërritur në aeroportin e Londrës, Heathrow, mbrëmjen e së premtes, pas koncertit në Varshav.

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja 26-vjeçare ka mbuluar fytyrën e saj me mëngët e bluzës, ndërkohë që po dilte nga terminali së bashku me asistentët e saj.

Rita ishte e veshur me një kostum sportiv të gjerë, të shoqëruar me një kapele.

Rita Ora paralajmëron bashkëpunim me këngëtarin e njohur (FOTO)

Rita Ora ka bërë të ditur se dëshiron që të bëjë muzikë bashkë me Zayn Mailk, pasi ka parë suksesin e hitit të tij me Taylor Swift.

Periskopi.com Showbiz

Zayn ka incizuar “I don’t want to live forever” së bashku me Swift për “Fifty Shades Darket” dhe tash është Ora që e dëshiron atë në aksion.

 Rita që tash është duke punuar në albumin e saj të dytë, ka thënë: “Dua të bashkëpunojë me Zayn, ai është djalë shumë i mirë”.

“Ai është pjesë e familjes së njëjtë, ndajmë të njëjtin menaxhment. Jam shumë e lumtur për të. Më pëlqen shumë kënga e tij e re për Fifty Shades”, ka thënë Ora.

Rita Ora ka thënë se bashkëpunimet për albumin e ri përmbajnë plotë befasi.

nintchdbpict000288783875-e1481799390315nintchdbpict000289040451

Rita Ora super sensuale në “Love Magazine”

Periskopi.com Video

Befasohet Rita Ora, prezantuesja e njohur amerikane bën shqiponjën (Video)

“Oh kjo është shenja e vendit tim”, thotë Rita, tepër e emocionuar duke vazhduar edhe ajo të bëjë shqiponjën

Periskopi.com Showbiz

Ylli shqiptar Rita Ora edhe një herë ka treguar se është “ambasadorja” më e mirë e shqiptarëve në botë. E ftuar në emisionin  e famshëm “Wendy Williams” Rita për të satën herë ka treguar se është shqiptare dhe për këtë ajo ndjehet krenare.

Për ta befasuar Ritën, fillimisht u përkujdes drejtuesja e emisionit e cila në një pjesë të bisedës bëri shqiponjën me duar të saj.

“Ajo është shqiptare, unë mendoja se ishte gjysmë me ngjyrë dhe gjysmë e bardhë,” i drejtohet ndërkohë prezantuesja audiencës.

“Të gjithë e mendonin këtë, por jo, jam shqiptare. Është çmenduri, jo të gjithë e njohin këtë vend të vogël. Është vend i bukur,” ka vazhduar këngëtarja 26 vjeçarja.

Rita është duke u prezantuar në emisionet më të shikuara amerikane duke promovuar programin e saj të ri.

Befasohet Rita Ora, prezantuesja e njohur amerikane bën shqiponjën

Rita Ora me pesë veshje në ditë

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, përpos që është një këngëtare e talentuar, ajo gjithashtu njihet për kujdesin që ka për pamjen e jashtme.

Ajo shfaqet gjithmonë e mahnitshme ku këtë e tregon edhe në Nju Jork ku këngëtarja ndërroi pesë herë veshjen e saj, shkruan “DailyMail”.

Ajo ishte në Nju Jork për American Top Models ku çdo veshje e saj ishte më e mirë se tjetra.

Rita Ora ekspozon sërish format e saj seksi (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja nga Prishtina, Rita Ora njihet për linjat seksi, madje edhe për dukjen e tillë.

E guximshme, e  duke u shfaqur provokuese këngëtarja nuk di të ndalet më të tilla fotografi, shkruan IndeksOnline.

Rita sapo ka publikuar një fotografi, ku ekspozon gjoksin ‘bombastik’ dhe këmbët seksi, padyshim që këngëtares nuk i ka munguar as stili ku ajo shfaqet me një fustan të zi e që duket mjaft mirë./IndeksOnline/

Urimi i bukur i nënës së Ritës për ditëlindjen e saj (Foto)

Rita Ora nesër feston ditëlindjen e 26-të.

Periskopi.com Showbiz

Vera Ora, nëna e Ritës ka qenë ndër të parat që ka uruar vajzën e saj për këtë ditëlindjen, e madje një ditë më herët.

Si zakonisht, Vera ka postuar një fotografi të Ritës kur ajo ka qenë e vogël dhe shihet në një fustan të verdhë, shkruan lajmi.net.

Vera ka shkruar fjalët e bukura të urimit, duke e quajtur Ritën ‘zog’, si zakonisht. Ajo ka shkruar: “Urime ditëlindja zog. Të dua për atë që je dhe çfarë je bërë. Nuk mund të mos përmend sa shumë e dua maicën që ke veshur që është një refleksion i qartë i energjisë tënde që e dëshiron çdokush”.

Kështu ia uron ditëlindjen Rita Ora vëllaut të saj

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, ka munguar në ditëlindjen e vëllait të saj Donit, por i ka kërkuar falje për këtë mungesë me një postim në rrjetin Instagram.

Periskopi.com Showbiz

Ajo sot i uroi ditëlindjen vëllait të saj Don Ora. Publikoi një fotografi të tij dhe urimi i saj ishte: “Për të vetmin vëlla që kam, urime ditëlindja e 19-të më i dashuri im, të dua dhe e dua mënyrën se si mendon që jam shumë e vjetër kur unë jam vetëm 25 vjeçare, paç ditën më të mirë ndonjëherë! Më fal që s’mund të jem me ty!”.

Gili e Rita Ora bashkë, sa shumë ngjajnë (Foto)

Këngëtarja shqiptare e njohur si Gili së fundmi e ka postuar një foto përkrah yllit botëror, Rita Orës.

Periskopi.com Showbiz

Gili ka vendosur që kësaj fotografie të mos i vë asnjë mbishkrim.

Rita dhe Gili

Revista prestigjoze flet me superlativa për Rita Orën

Periskopi.com Showbiz

Kush tha që Rita Ora është e famshme dhe e pëlqyer vetëm në Amerikë?!

Artistja me origjinë shqiptare e cila momentalisht është e fokusuar në drejtimin e programit “America’s Next Top Model”, ka zbuluar për 9.91 milionë ndjekësit në Instagram kopertinën e saj të re për revistën britanike Cosmopolitan.

Një kopertinë domethënese duke qenë se sipas vetë Rita Orës, shënjon edhe 3-vjetorin e bashkëpunimit të saj me firmën e veshjeve sportive Adidas.

Megjithatë detaji interesant që bie në sy më tepër është titulli me të cilin revista ka shoqëruar foton e këngëtares; “Rita Ora, si u shndërrua nga një refugjaste në një superstar”.

Në fakt i vështirë ka qenë rrugëtimi i Ritës në rrugën drejt suksesit, por ia që çdo sakrificë ia vlejti. Urojmë vetëm që përveç fotove të mrekullueshme, së shpejti të kemi nga Rita Ora edhe muzikë të bukur.

Sa i përket revistës ajo pritet të dalë në shitje këtë të mërkurë në më tepër se 15 vende të ndryshme të botës!

ritaoracosmopolitan_1470060455-6735004