UEFA dhe FIFA të përjashtojnë Kosovën

Ish-futbollisti kosovar, Ridvan Hashani ka thënë diçka shumë interesante, por natyrisht në formë ironie.

Periskopi.com Sporti

Ai i është shtuar atyre që po debatojnë rreth asaj se a duhet të kemi vetëm një Kombëtare, pra ajo Kuqezi, apo edhe Kosova duhet të ketë skuadrën e saj.

“Duke shikuar emisionin Opinion ne TV Klan, fillova te mendoj që pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës në FIFA, qenka më e madhe se Pavarësia e Kosovës. Mendoj që dikujt i paska djeg aq shumë pranimi i Kosovës në UEFA dhe FIFA, andaj e lus Fadil Vokrrin që të kërkoj nga FIFA dhe UEFA përjashtimin e Kosovës nga UEFA dhe FIFA. Nuk duhet te prishemi me vëllezërit tonë për një top futbolli”, shkruan me ironi Hashani në Facebookun e tij.