Ylli i Kombëtares së Shqipërisë ndërron skuadrën

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani pritet të largohet nga skuadra e tij aktuale Rennes.

Periskopi.com Sporti

Aktualisht futbollisti nga Kamenica, është pjesë e klubit por pas disa problemeve me tifozë ai nuk po luan.

Kanë qenë tifozët vendas që kanë kërkuar nga klubi që Lenjani të mos luaj për arsyeje që luajti tek rivali i tyre lokal Nantes.

Lenjani shkëlqeu sa ishte i huazuar në Nantes dhe tani skuadra verdh e gjelbër dëshiron transferimin e tij.

lenjani
Ermir Lenjani

 

Mediat franceze kanë shkruar se Nantes që po kalon në krizë të rezultateve e kërkon me çdo kusht reprezentuesin shqiptar.

Edhe tifozët e skuadrës së Nantes kanë kërkuar rikthimin e Lenjanit në skuadër pasi ai shihet si zgjidhja e problemeve për ekipin francez.

Largimi i Lenjanit nga Rennes mund të bëhet vetëm nëse Nantes ofron mbi 500 mijë euro për kartonin e tij.

Lenjani afër largimit nga Rennes?

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani është pranë largimit nga Rennes.

Periskopi.com Sporti

Është gazeta franceze L’Equipe e cila ka shkruar për largimin e futbollistit shqiptar, i cili në këtë sezon nuk po arrinë të ketë minutazhë në skuadrën e Rennes.

Rennes kërkon 500 mijë euro për ta lënë të lirë anësorin të largohet nga ekipi.

Për Lenjanin interesim ka nga disa skuadra italiane, turke, gjermane dhe spanjolle, mirëpo e ardhmja e tij pritet të caktohet pas një muaji.

Lenjani është i vendosur edhe për largim nga futbolli francez, pasi që nuk ka arritur të adaptohet me stilin e jetës në Francë. /Periskopi/

Lenjani reagon pas dëmtimit të veturës

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Rennes, Ermir Lenjani ka reaguar pas sulmit që tifozët e skuadrës së tij i bënë veturës së tij luksoze në mëngjesin e sotëm.

Ai thotë se është i përkushtuar te skuadra aktuale dhe se do të japë gjithçka për skuadrën.

Ky është mesazhi i Lenjanit në Facebook:

 

Të dashur tifozë të Stad Ren

Në javët e fundit janë shkruar shumë gjëra për mua dhe reagimet kanë pasur shumë ndikim te unë. Unë ndjehem mirë te Ren dhe do të bëj maksimumin për ekipin. Unë dua të vazhdoj të qëndroj në Bretanjë ku në fillim gjërat nuk ishin të thjeshta. Ndodhi një dëmtim që më la jashtë fushave të lojës për një periudhë të gjatë kohe. Mundësia për të luajtur te Ren ishte e komplikuar.

Mua m’u dha mundësia të qëndroja në Ligën 1 nga Nanta. Kjo më mundësoi që të kisha më shumë minuta aktivizimi, të përjetoja eksperiencën e Europianit dhe të kthehesha në Bretanjë. Unë ndjehem mirë fizikisht dhe dua të jap gjithçka për klubin tim, për tifozët.

Ermir Lenjani”.                                                                                                                                   /Periskopi.com

Tifozët e Rennes sulmojnë veturën e Lenjanit

Periskopi.com Sporti

Ermir Lenjani nuk po kalon momente të mira te skuadra e tij, Rennes.

Anësori i Kombëtares Shqiptare po kritikohet shumë nga skuadra e tij, për shkak se ai vendosi të mbetej te kjo skuadër në afatin kalimtar të verës.

Por, sikur të mos mjaftonin fyerjet dhe fishkëllimat që po i bëhen gjatë ndeshjeve, atij i janë shkaktuar edhe dëme materiale.

Vetura e tij e tipit ‘Porsche’ është sulmuar mëngjesin e sotëm nga tifozët e skuadrës së tij. /Periskopi.com

Odegaard nuk shkon te Rennes

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i talentuar i Real Madrid, Martin Odegaard nuk do të transferohet te skuadra franceze, Rennes.

Kjo, pasi FIFA i ka pamundësuar talentit kalimin te skuadra në fjalë, pasi lojtari nuk i ka mbushur ende 18 vjet.

“Martin Odegaard  nuk do të vijë këtë verë pasi ai ende nuk ka mbushur 18 vjet. Lojtari do të qëndrojë në Real Madrid. Ai  mund të shkojë në huazim te ndonjë klub  tjetër në  Spanjë, por në çdo rast nuk do të vijë në Rennes “, ka theksuar Mikael Silvestre, këshilltar i Presidentit të Rennes. /Periskopi.com

Reali huazon Odegaard

Periskopi.com Sporti

Talenti i Real Madridit, Martin Odegaard do të largohet sërish nga Los Blancos në formë huazimi.

Tabloidi Goal sqaron se norvegjezi do të kalojë si huazim te skuadra franceze, Rennes.

Futbollisti në fjalë nuk ka arritur të zë vend në skuadrën e parë të madrilenëve për shkak të konkurrencës tejet të lartë. /Periskopi.com