Rio Ferdinand

Ferdinand: Do të kapja për flokësh këtë lojtar

Legjendës së Manchester United, Rio Ferdinand, i vije keq kur e sheh që Renato Sanches është te Bayern Munich e jo te skuadra e tij e zemrës.

Periskopi.com Sporti

United ishte afër që të nënshkruante me Sanchesin sezonin e skuadër nga Benfica, por lojtari vendosi të kaloj të gjiganti bavarez

“Nëse unë do të isha skuat ai do të ishte te Manchester United”.

“Do ta kapja nga flokët dhe do ta bija këtu”.

“Ai është lojtar i ri, modern, teknik, agresiv dhe ka personalitet”, ka thënë Ferdinad. /Periskopi.com

during the UEFA Champions League Group D match between FC Bayern Muenchen and FC Rostov at Allianz Arena on September 13, 2016 in Munich, Germany.