Trajneri tregon pse u largua nga Kombëtarja Shqiptare

Kombëtarja Shqiptare e grupmoshave nën 21-vjeç nuk drejtohet më nga Redi Jupi.

Periskopi.com Sporti

Kjo, pasi sipas tij, kontrata me Federatën Shqiptare të Futbollit kishte skaduar.

Ai sqaron se nuk kishte dhënë dorëheqje.

“Nuk jam më trajner i Kombëtares U-21, për shkak se kontrata ime me FSHF-në ka përfunduar. Nuk është e vërtetë që kam dhënë dorëheqje”, ka thënë Jupi. /Periskopi.com

Jep dorëheqje trajneri i Kombëtares?

Redi Jupi ka dhënë dorëheqjennga ekipi Kombëtar Shpresa.

Periskopi.com Sporti

Ky është lajmi i fundit që raportohet në “Sport Ekspres” dhe pritet të zyrtarizohet në orët ne vijim.

Me përfundimin e kualifikuesevepër kampionatin evropian, u mbyll edhe cikli i Jupit, dhe tashmë pritet me interes se kush do ta zëvendësojë.