Ja si duket vendi ku ishte stadiumi legjendar ‘Qemal Stafa’ (Video)

Stadiumi kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë arena historike e futbollit shqiptar për më shumë se 75 vjet që nga dita kur u vu guri i parë për t’u ndërtuar.

Periskopi.com Sporti

Prej muaj ka përfunduar prishja totale e stadiumit “Qemal Stafa”, ndërsa aktualisht është duke u punuar me ritme të shpejta për ndërtimin aty të stadiumit të ri kombëtar.

 

Tashmë thuajse nuk ka mbetur asgjë nga stadiumi legjendar, i cili ka pritur shumë ndeshje të kombëtares sonë, si dhe nga kampionati shqiptar.

 

Stadiumi kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë arena historike e futbollit shqiptar për më shumë se 75 vjet që nga dita kur u vu guri i parë për t’u ndërtuar.

 

Puna për ngritjen e kësaj vepre nisi disa muaj pas pushtimit nga Italia, transmeton “Top Channel”.