Zyrtare: Pensionohet ish ylli i Chelsea, Milan dhe PSG

Sipas korruspodentit të Sky Sport, Paulo Freitas, qendërmbrojtësi brazilian Alex, ka publikuar vendimin e tij se është pensionuar nga futbolli aktiv.

Periskopi.com Sporti

 

Alex së fundmi ishte lojtarë i Milanit por skuadra italiane nuk vendosi që t’ia vazhdojë kontratën.

Ai ishte njohur më së shumti gjatë kohës së tij në Stamford Bridge si lojtar i Chelsea, ku kishte shënuar 11 gola në 134 paraqitje për klubin londinez.

Alex, Chelsea

 

Alex me Chelsea kishte fituar dy FA Cup, nje Community Shield dhe një titull të Premier Ligës.

‘Unë do dalë në pension, vendosa së bashku me familjen time”, ka thënë Alex për Globoesporte.

“Do të duhet të kem një operacion dhe pastaj ajo do të marrë nëntë muaj për tu kthyer përsëri. Unë thjesht nuk mund ta durojë atë dhimbje”, përfundoi braziliani.

alex-milan
Alex, sa ishte anëtar i Milanit

 

Alex zhvilloi karrierë edhe me skuadra si Santos, PSV, Milan dhe Paris Saint-Germain me të cilen kishte fituar dy titull të kampionatit francez. /Periskopi/

 

Paris Saint-Germain barazon rezultatin (Video)

Paris Saint-Germain ka barazuar rezultatin ndaj Ludogorets.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi Edinson Cavani I cili shwnoi njw perlw tw bukur pwr rezultatin 1-1. Arsenali e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=m45he-1iwjo

Xhaka asiston në golin e barazimit kundër PSG-s (Video)

Baseli ka arritur ta barazojë rezultatin kundër PSG-s në 1:1.

Periskopi.com Sporti

Ishte mesfushori zviceran, Luca Zuffi i cili u asistua nga mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka në minutën e 76-të, i cili gjeti edhe më pas golin për të barazuar shifrat. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=g86oAxZoyL0&feature=youtu.be