A i keni ditur profesionet e Ledrit, Gjikos, Elvana Gjatës, Zajminës…? (Video)

Periskopi.com Showbiz

Estrada jonë ka një numë të madh të keëngëtarëve e cili nga ta janë të pëlqyer dhe suksesshëm.

Megjithatë, emrat e njohur të estradës tonë janë shkolluar për krejt diçka tjetër.

Çka janë me profesion Ledri Vula, Gjiko. Elvana Gjata, Zajmina Vasjari, Soni Malaj, Nora Istrefi, Tuna, Naim Abazi, Eliza Hoxha etj, mund ta kuptoni në videon më poshtë.

 

Keni kujdes! Personat e këtyre profesioneve TRADHTOJNË më së shumti…

Nëse jeni duke kërkuar për një partner që nuk do t’ju tradhtojë kur nuk jeni në shtëpi, atëherë duhet të keni pak kujdes me anën profesionale të partnerit.

Periskopi.com Uncategorized

Vendet moderne të punës janë të mbushura me drama, thashetheme dhe afera të zemrës. Prandaj, një anketim i ri ka kërkuar nga 5,658 gra të tregojnë për profesionet më kurorëshkelëse, transmeton Telegrafi.

Në fillim të listës gjenden personat e punësuar në banka dhe shitblerësit e aksioneve.

Këto janë profesionet ku partnerët tradhtojnë më së shumti, sipas renditjes:

– Profesionet financiare (personat e punësuar në banka, shitblerësit e aksioneve, analistat etj.)

– Profesioni i aviacionit (pilotët, stjuardesat etj.)

– Profesioni i shëndetësisë (doktorët dhe infermieret)

– Bizneset (drejtorët, menaxherët dhe sekretaret)

– Sportistët (atletët, trajnerët etj.)

– Artistët (këngëtarët, modelet, aktorët, fotografët etj.)

– Industria e jetës së natës (DJ-ët, vallëzuesit dhe kamerierët)

– Personat e profesionit ligjor (avokatët, sekretaret, gjyqtarët, prokurorët etj.)

– Profesioni i komunikimit (gazetarët, zyrtarët e marrëdhënieve publike etj.)