Serbia duhet ta pranojë faktin së Kosova është në FIFA

Ish-sulmuesi i Serbisë, Predrag Mijatovic ka thënë se Serbia duhet të pranojë faktin se Kosova tashmë është anëtare e Federatës së Futbollit Botëror.

Periskopi.com Sporti

Ish-anëtari i Real Madridit ka këshilluar Serbinë që të merret me problemet e saj dhe jo me çështjet e Kosovës.

“Duhet ta kuptojmë se është fakt. Kosova është anëtare e FIFA-s dhe kanë zhvilluar ndeshje zyrtare. Tani të shtrojmë një pyetje, se a është kjo e drejtë ose jo për ne, kjo është humbje kohe”, deklaroi Mijatovic.

“Duhet të pranojmë në një mënyrë me fatin. Duhet të mendojmë për veten, për kualifikimet tona, për plasmanin tonë”. /Periskopi.com