Formacionet zyrtare: Porto-Leicester

Porto dhe Sevilla takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Këto dy skuadra takohen në kuadër të grupit G.

Tashmë është përcaktuar lideri i këtij grupi pasi që Leicester ka siguruar pozitën e parë ndërsa Porto është në pozitën e dytë me tetë pik por i duhet një pikë për të kaluar tutje.

Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Porto: Casillas; Pereira, Marcano, Felipe, Telles; Danilo, Torres; Corona, Jota, Brahimi; Andre Silva.

Leicester: Hamer; Hernandez, Morgan, Wasilewski, Chilwell; Drinkwater, Mendy, Gray, Schlupp; Okazaki, Musa. /Periskopi/

Gjigandët europian pas yllit të Portos

Manchester United janë të gatshëm të sfidojnë gjigandët europian për nënshkrimin e sulmuesit të Portos, Andre Silva.

Periskopi.com Sporti

21-vjeçari është prodhim i akademisë së Portos ku në këto dy sezonet e fundit është bërë pjesë e ekipit të parë.

Gjatë këtyre dy sezonave ai ka shënuar 12 gola në 28 paraqitje për gjigandin portugez.

Besohet se Manchester United do të futet në garë me klubet si Barcelona dhe Real Madrid për të siguruar shërbimet e tij. /Periskopi.com/