Lajm shumë i keq për Bayern Munich

Bayern Munich dhe tifozët e kësaj skuadre kanë marrë një lajm shumë të keq.

Periskopi.com Sporti

Kapiteni i kësaj skuadre, Philipp Lahm nuk e ka përjashtur mundësinë e pensionimit nga ky sport në fund të këtij sezoni.

Gjermani ka edhe pak më shumë se 18 muaj kontratë me bavarezët.

“Unë nuk do të përjashtoja asgjë”, deklaroi Lahm.

“Unë kam folur rreth kësaj nëntë muaj më parë dhe asgjë nuk kam ndryshuar mendim rreth kësaj”. /Periskopi.com

Dua të mbetem te Bayern

Periskopi.com Sporti

Kapiteni i Bayern Munich, Philipp Lahm dëshiron të mbetet pjesë e gjigandit bavarez edhe në të ardhmen.

Kontrata aktuale e gjermanit me klubin nga Allianz Arena skadon në vitin 2018.

“Javën e kaluar ishte hera e parë që kam diskutuar këtë çështje me Karl-Heinz Rummenigge”, deklaroi Lahm.

“Unë gjithmonë kam thënë se do të dëshiroja të qëndroja te Bayern Munich”. /Periskopi.com