Flamuri shqiptar në kujtimin e sulmeve terroriste në Paris

Franca po shënon një vit që kur militantët nga i ashtuquajturit Shteti Islamik, vranë 130 njerëz me armë dhe bomba.

Periskopi.com Lajme

Sulmet u përqendruan rreth kryeqytetit francez, Paris, duke lënë të vdekur 90 njerëz.

Presidenti Francois Hollande zbuloi pllaka përkujtimore për viktimat, shumica e të cilëve vdiqën në teatrin Bataclan.

Pikërisht te memoriali ku mijëra njerëz po vendosin lulet në kujtim të viktimave, është parë edhe një flamur shqiptar i fiksuar mbi qirinjtë që digjeshin./ Shqiptarja