Futbollisti i njohur largohet nga Arsenali?

Per Mertesacker pritet të largohet nga Arsenali së shpejti.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi 32-vjeçar me gjasë do ta lë skuadrën londineze në muajin janar, pasi kontrata aktuale e tij me klubin skadon në verën e ardhshme.

Për të ka shfaqur interesim ish-klubi i tij, Werder Bremen. /Periskopi.com

Ylli i Romës drejt Arsenalit

Klubi londinez, Arsenal ka ringjallur interesimin për futbollistin grek të Romës, Kostas Manolas.

Periskopi.com Sporti

‘Topçinjtë’ janë duke menduar për pasardhësin e kapitenit të tyre, Per Mertesacker.

Arsenal dëshiron të hap bisedimet me qendërmbrojtësin e “gjallërosëve”, por mund të hasin në vështërsi pasi që edhe Barcelona është duke shfaqur interesim për grekun.

Per Mertesacker është i lirë në fund të sezonit tjetër dhe raportohet se klubi nga londra nuk dëshiron të rinovojë kontratën me gjermanin. /Periskopi.com