Messi organizon lojën, Ronaldo shënon gola

Periskopi.com Sporti

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ka folur sërish për dy futbollistët më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Ai beson se portugezi është më shumë një golashënues, ndërsa për argjentinasin thotë se është futbollist që organizon lojën.

“Në 10 ose 15 vjetët e fundit, mendoj se Messi është lojtari me qëndrueshmëri të lartë përgjatë gjithë atyre viteve”, deklaroi Pele.

“Cristiano Ronaldo është ndryshe sepse ai shënon gola, ndërsa Messi është më i organizuar”. /Periskopi.com

Ibra pasuri e madhe e United

Periskopi.com Sporti

Legjenda braziliane e futbollit, Pele beson se Zlatan Ibrahimovic do të jetë një pasuri e madhe për Manchester United, nëse suedezi vazhdon me formën aktuale.

Ish-ylli i Paris Saint-Germain shënoi mbrëmë dy golat e fitores të United ndaj Southampton.

“Ai është një lojtar i shquar. Nëse ai vazhdon të jetë i padëmtuar dhe në formë të mirë, ai do të jetë një pasuri e madhe për Manchester United”, deklaroi Pele.

“Ai është shumë i aftë, mund të shënojë gola dhe t’i bëjë atë më të fortë”. /Periskopi.com