Legjenda e Manchester United kritikon ashpër skuadrën e Mourinhos

Paul Scholes për BT Sport është deklaruar për ish skuadrën e tij duke e thumbuar.

Periskopi.com Sporti

Manchester United ka zhvilluar një tjetër ndeshje të keqe duke humbur ndaj Fenerbahce-s, ku paten një përformancë shumë të dobët.

Ekipi i Jose Mourihnos është duke u përballur me mungesa në mbrojtje, pasi që dy qendërmbrojtësit kryesor Bailly dhe Smalling janë të lënduar. Scholes ka kritikuar dyshen e mbrojtjes që startuan sonte Blind-Rojo.

“Man United ishin të dobët, me të vërtet, ata nuk arritën të kontrollonin lojën për asnjë moment. Ata kanë mundur në çdo rast të pranojnë gola”, ka thënë Scholes.

“Me dyshen Blind dhe Rojo, ata duhet të shënojnë 3 gola për të fituar ndeshjen, por sonte Man United ka zhvilluar një ndeshje të dobët dhe nuk janë dukur të rrezikshëm para portës”, përfundoi ish mesfushori anglez. /Periskopi.com

Legjenda e United thotë se Liverpool do të fitojë sonte

Paul Scholes beson se Liverpool do ta mposhtë sot Manchester Unitedin.

Periskopi.com Sporti

Dy gjigandët e futbollit anglez takohen sonte mbrëma me fillim nga ora 21:00 për të zhvilluar kryendeshjen e javës në Premier Ligë.

Ndërsa, legjenda Scholes thotë se skuadra nga Anfield Road është skuadra e cila pret të fitojë sonte.

“Nëse do të vëni bast, atëherë ju duhet të vëni për fitoren e Liverpoolit”, deklaroi Scholes.

“Çfarë kam parë unë, Mourinho te Chelsea kishte 13-14 lojtarë që kanë luajtur çdo javë. Ai kurrë nuk i ka pushuar lojtarët, qoftë edhe për Kupë ose miqësore. Unitedit i duhet ende stabilizim, i duhet kohë për t’u komponuar dhe pastaj mund të flasim se çfarë mund të bëjmë”, shtoi ai.

“Ju mund të shihni Jurgen Klopp se si e ka futur mënyrën e lojës së tij në skuadrën e Liverpoolit. Ju e dini se si do të luajë Liverpool. E dini se ata janë të shpejtë dhe di të bëjnë presion në çdo moment për të fituar topin dhe do të sulmojnë për të shënuar shumë gola”. /Periskopi.com

Pogbas i duhet një partner në mesfushë

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes beson se transferit rekord, Paul Pogbas i duhet një partner klasi në mesfushë.

Ai i ka sugjeruar trajnerit Jose Mourinho që të transferojë njërin nga dy mesfushorët e Real Madridit, Luka Modric ose Toni Kroos.

“Unë mendoj se Mourinho duhet të shkojë në treg për të gjetur një mesfushor që e kontrollon lojën”, tha Scholes.

“Ata kanë nevojë për dikë që mund të kontrollojë lëvizjet e Pogbas dhe që mund të kontrollojë lojën në tërësi. Unë e di se ai është i kënaqur me futbollistët që ka transferuar, por unë ende mendoj se ai ka nevojë për atë lloj lojtari”.

“Luka Modric ose Toni Kroos, mendoj se këta lojtarë janë në dispozicion. Paul Pogba do ta kishte shumë më të lehtë po të luante me këtë lloj lojtarësh”. /Periskopi.com