Evra po rikthehet në Premier League

Legjenda e Manchester United, Rio Ferdinand, ka shtuar zërat për një rikthim të mundshëm te Patrice Evra në OldTrafford.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi francez ishte larguar nga ‘djajët e kuq’ në qershor të 2014 në drejtim të Torinos, përkatësisht në Juventus.

35-vjeçari në këtë sezon ka humbur vendin në formacionin bazë të Alegrit, pasi trajneri italian në këtë sezon është duke i besuar Alex Sandros si alo i majtë.

evra
Patrice Evra, Manchester United

 

Ferdinand ka shkruar në rrjetet e tij sociale se ish bashkëlojtari i tij mund të rikthehet në OldTrafford, duke parë edhe problemet e Mourinhos me mbrojtësit e krahut të majtë.

“Patrice Evra, po dëgjoj nëpër media sociale se po kthehesh këtu? Fol me mua”, ka shkruar Ferdinand. /Periskopi/

Legjenda franceze rikthehet në Premier League

Mbrojtësi francez, Patrice Evra mund ta braktisë Juventusin qysh në afatin kalimtar të janarit.

Periskopi.com Sporti

Paraqitjet e mira të Alex Sandros kanë detyruar Allegrin që Evran ta lë zgjedhje të dytë si mbrojtës i krahut të majtë.

evra
Patrice Evra, Manchester United

Kësisoj francezi po mendon largimin nga ‘Zonja e Vjetër’, për të gjetur një skuadër ku mund të luaj rregullisht.

E ardhmja e tij duket në Angli pasi ish-reprezentuesi francez ka një ofertë serioze.

Është West Ham United që i ka ofruar kontratë dy vjeçare Evras me dy milionë euro në stinor.

Evra bën diçka të jashtëzakonshme për Suarezin

Dikur ishin rivalë në Premier Ligë, kur Patrice Evra luante për Manchester United, ndërsa Luis Suarez për Liverpoolin.

Periskopi.com Sporti

Madje, në nje ndeshje vite më parë kishte ndodhur diçka e jashtëzakonshme, ku Suarez nuk i kishte dhënë dorën francezit, dhe më pas ishte dënuar për racizëm.

Mirëpo, kur dje Suarez fitoi ‘Këpucën e Artë’, Evra nuk hezitoi t’i uronte uruguaianit këtë sukeses.

“Në instagramin tim nuk ka urrejtje por vetëm dashuri. Luis, ju jeni një lojtar i madh dhe jeni numri 9 më i mirë. Urime Luis. E dua këtë lojë”, ka shkruar Evra. /Periskopi.com