PSG transferon yllin tjetër të Wolfsburg?

Kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint Germain dëshiron të përforcohet edhe më shumë.

Periskopi.com Sporti

Pasi ka transferuar Julian Draxlerin, PSG kërkon edhe një lojtar nga skuadra gjermane Wolfsburg.

Ricardo Rodriguez është dëshira tjetër e PSG-së që po tenton ta mbyllë marrëveshjen me Wolfsburgun sa më parë.

24-vjeçari ka pasur disa sezone fantastike në Bundesliga dhe ka kërkuar një skuadër më të madhe.

Ky transferim pritet të finalizohet me PSG-në që do të paguajë 25 milionë euro për zviceranin.

PSG ‘çmendet’ pas Draxlerit, në garë edhe për shërbimet e yllit italian

Paris Saint-Germain janë duke menduar të transferojnë yllin italian në rritje të Fiorentinas, Federico Bernardeschi.

Periskopi.com Sporti

Bernardeschi në këtë dy sezonet e fundit është duke shkëlqyer me fanelën viole dhe nuk ka mbetur pa ra në sy të gjigandëve europian.

bernar
Federico Bernardeschi, Fiorentina

 

Sipas gazetave franceze klubi parisen iu është bashkuar skuadrave që janë në garë për shërbimet e mesfushorit ofanziv, si Inter, Juventus dhe Chelsea.

Bernardeschi
Bernardeschi llogaritet si ylli i radhës i kombëtares italiane

Por, duket si mision i vështirë për t’u kompletuar pasi që klubi italian nuk do të lejojë yllin e tyre që të largohet në janar. /Periskopi/

PSG pas Draxlerit, kërkon të transferojë edhe mesfushorin e Napolit

Raportet në Francë tregojnë se PSG janë duke marrë parasysh një lëvizje në afatin e janarit për mesfushorin e palumtur të Napolit, Jorginho.

Periskopi.com Sporti

Kampionët e Ligue 1 aktualisht janë në vendin e tretë në tabelë nën drejtimin e trajnerit, Unai Emery, dhe kanë luftuar me lëndime në qendër të mesfushës këtë sezon, përcjell Telegrafi.com.

Revista me ndikim France Football ka sugjeruar se drejtori sportiv i klubit, Patrick Kluivert është i prirur për Jorginhon, edhe pse ai nuk ka të drejtë të luajë në Ligën e Kampionëve për një klub tjetër.

Pas një sezoni të suksesshëm vitin e kaluar me Napolin, trajneri Maurizio Sarri ka vendosur që 25-vjeçarit t’i japë më pak kohë të luajtur në sezonin aktual. Kjo është kryesisht për shkak të ardhjes së Amadou Diaëara nga Bologna në verë, me mesfushorin 19-vjeçar nga Guinea që ka bërë tetë ndeshje si titullar në të gjitha garat.

Raportet në Itali kanë sugjeruar tashmë se reprezentuesi italian mund të kërkoj për një lëvizje diku tjetër në afatin kalimtar të janarit, si pasojë e mundësive të reduktuara në formacion titullar të Sarrit.

PSG arrin marrëveshje me Wolfsburg për Julian Draxler

Mesfushori gjerman, Julian Draxler, do të jetë nënshkrimi i parë i klubit parisien në këtë afat kalimtar të janarit.

Periskopi.com Sporti

Sipas burimeve të L’Equipe dhe Goal, skuadra franceze ka arritur marrëveshje me klubin gjerman për të transferuar yllin e tyre, për shumën 45 milionë euro, transmeton Periskopi.com.

draxler
Julian Draxler

 

Wolfsburg do të pranojë shumën në dy transaksione, të parin 35 milionë euro dhe të dytin 10 milionë euro bonuse.

Draxler ishte i lidhur me një transferim te Arsenal e Juventus, por tani ai do të nënshkruajë me PSG, ku besohet se do të nënshkruajë kontratë për 3 apo 4 vite.

PSG po ashtu ka bërë ofertë edhe për mbrojtësin e majt të Ëolfsburg, Ricardo Rodriguez. /Periskopi/

Verrati: Nuk largohem nga PSG

Marco Verratti ka siguruar tifozët se ai nuk sheh asnjë arsye për t’u larguar nga Paris Saint-Germain, pavarësisht komenteve nga agjenti i tij.

Periskopi.com Sporti

Agjenti i mesfushorit italian, Donato Di Campli, zbuloi këtë javë se klienti i tij ka pasur oferta nga Serie A, dhe ka deklaruar se reprezentuesi italian nuk do të përfundojë karrierën e tij me PSG, por Verratti nuk është i këtij mendimi.

“Jam mirë këtu dhe unë nuk shoh asnjë arsye për t’u larguar”, ka thënë fillimisht Verratti për Sky, përcjell Telegrafi.

“Të gjitha që agjenti im i ka thënë është se të gjithë e kanë të vështirë për të përfunduar karrierën e tyre me një ekip, por ka një dallim në mes të vështirës dhe të pamundurës.

verratti
Marco Veratti, Paris Saint-Germain

 

“Unë jetoj çdo ditë për t’u përpjekur dhe të fitojë sa më shumë që të është e mundur, dhe unë gjithmonë kam thënë se tani ëndrra ime është për të fituar këtu”, përfundoi italiani.

Chelsea e gatshme të bëjë një ofertë të çmendur për dy lojtarët e PSG-së

Ndryshe, dy gjigantët italian, Juventusi dhe Interi kanë qenë të lidhura me Verrattin, por duket se ai do të qëndrojë në Parc des Princes për të ardhmen e afërt.

 

 

Draxler arrinë akord me gjigandin europian

Julian Draxler si duket do ta vazhdojë karrierën në Francë te PSG.

Periskopi.com Sporti

Lojtari në kohën e fundit nuk kishte marrëdhënie të mira me klubin dhe Ëolfsbugu kishte filluar të mendoj shitjen.

Por tashmë lojtari duket se ka gjetur rrugën dhe skuadrën e re, besohet se ka arritur marrëveshje me skuadrën franceze.

draxler118_v-vierspaltig
Julian Draxler, Wolfsburg

 

I vetmi problem është se francezët nuk dëshirojnë të paguajnë çmimin e vendosur nga Wolfsburg që është 40 milionë euro. /Periskopi/

Mancini refuzon gjigandin europian

Roberto Mancini i ka hedhur poshtë njoftimet se do ta zë vendin e Unai Emeryt si trajner i Paris Saint-Germainit.

Periskopi.com Sporti

Kampioni francez pësoi nga Guingampi të shtunën duke mbetur shtatë pikë prapa liderit Nice.

Për shkak të fillimit të keq të sezonit, është raportuar se Emery mund të shkarkohet, ndërsa Mancini është përmendur si një prej trajnerëve që mund ta zëvendësojë atë.

Megjithatë, kur është pyetur për thashethemet, strategu italian ka thënë se udhëtimi për në Paris nuk është në planet e tij.

Mancini është pa punë që kur u largua nga Interi në fillim të këtij sezoni.

 

Bacca i lumtur në San Siro

Agjenti i Carlos Baccas ka thënë se lojtari i tij është shumë i lumtur në klubin e Milanit.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi kolumbian është lidhur kohëve të fundit me një largim nga San Siro.

Bacca besohet se ka humbur besimin e trajnerit italian Vicenzo Montella dhe është duke kërkuar skuadër të re.

Ëest Ham United dhe Paris Saint-Germain janë dy skuadrat që kanë shfaqur interesim për shërbimet e tij.

“Bacca është shumë i lumtur te Milani”.

“Edhe trajneri edhe klubi janë shumë të kënaqur me të”, ka thënë agjenti. /Periskopi/

PSG dhe Arsenali në garë për yllin gjerman

Sipas asaj që raporton “RMC”-ja, PSG është e gatshme të shpenzojnë rreth 30 milionë euro për kampionin e botës, por vështirë që futbollisti do të bindet të luajë në Ligue 1.

Periskopi.com Sporti

Kështu, Mesut Ozil po e shtyn klubin e Arsenalit të mposhtë parisienët për të blerë shokun e skuadrës te Gjermania dhe ka mundësi që Arsene Wenger të ofrojë pesë milionë euro më shumë për yllin e Wolfsburgut.

draxler

Draxler po vuan shumë tek “Ujqërit”, teksa në fundjavë u la jashtë skuadrës në ndeshjen kundër Bayern Munichut.

Në ekipin londinez aktualisht luajnë tre lojtarë të kombëtares gjermane Mesut Ozil, Per Mertesacker dhe Shkodran Mustafi.

PSG rivalizon Arsenalin për yllin zviceran

Paris Saint-Germaini ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit zviceran Ricardo Rodriguez nga Wolfsburgu.

Periskopi.com Sporti

Kampioni francez po kalon një formë të dobët këtë sezon. Në ligë pozicionohet në vendin e tretë ndërsa në “Champions” nuk arriti të mbyllte fazën e grupeve në pozitën e parë.

rodi

Sipas Calciomercato, PSG-ja do të ofrojë 21 milionë funte, por për 24-vjeçarin interesim ka shprehur edhe Arsenali që është i gatshëm të ofrojë paratë e kërkuara me klauzolën e mbrojtësit.

Cavani nuk e mohon transferimin tek ky klub

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani e ka lënë të hapur mundësinë e transferimit tek Atletico Madrid.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi në formë i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani ka nixtur spekulimet rreth të ardhmës se francezit Greizman dhe poashtu të tij.

“Unë do të doja të luaj një ditë me Antoine Griezmann”, tha Cavani. Megjithatë, ai insiston se për momentin nuk është duke e menduar largimin nga kampionët e Francës.

“Unë jam i sigurt për një gjë, do të jap më të mirën për këtë fanellë deri në ditën time të fundit këtu”, theksoi Cavani.

Cavani është duke shkëlqyer në sezon, ai ka realizuar 20 gola në 20 paraqitje për skuadrën franceze. /Periskopi/

Arsenali shkatërron Baselin dhe përfundon në pozitën e parë në grupin A

Skuadra e Arsene Wenger ka shkatërruar Baselin me rezultat 4-1.

Periskopi.com Sporti

E gjithë ndeshja shkoi nën regjinë e Lucas Perez që shënoi het-trik.

Perez shënoi në minutën e 8-të,  ndërsa e dyfishoi epërsinë në minutën e 16-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa Perez e kompletoi het-trikun në 47-të.

perez
Lucas Perez, Arsenal

Iwobi shënoi golin e katërt për Arsenalin e golin e vetëm për Baselin e shënoi Doumbia.

Në anë tjetër në këtë grup PSG e humbi vendi e parë, ku pësoi humbje ndaj Ludogorets 1-2.

Virgil Misidzhan e hapi ndeshjen në minutën e 15-të dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Cavani shënoi për 1-1 një gol të bukur, ndërsa Wanderson ia humbi shpresat parisienëve duke shënuar për 2-1.

cavanii

Arsenali ka tubuar 14 pikë, ndërsa PSG 11.

 

Ludogorets tronditë edhe njëherë PSG (Video)

Ludogorets ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Paris Saint-Germain.

Periskopi.com Sporti

Skuadra bullgare e shënoi golin e dytë përmes brazilianit Wanderson. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=8Qe88Z82yl0

Formacionet zyrtare: PSG-Ludogorets

Paris Saint-Germain dhe Ludogorets sonte zhvillojnë ndeshjen e fundit në takimin e grupit A.

Periskopi.com Sporti

Francezët janë favoritë për të shënuar fitore ndaj bullgarëve dhe  të kualifikohen si lider të grupit për në fazën tjetër ndërsa Ludogorets është në pozitën e tretë me dy pikë, bullgarët do të shpresojnë në ndonjë mrekulli dhe të kualifikohen për në Evropa Ligë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Paris Saint-Germain: Aréola; Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell; Motta, Matuidi; Lucas, Ben Arfa, Di María; Cavani

Ludogorets: së shpejti…

Martial largohet nga Manchester United?

Paris Saint-Germain jan duke shpresuar se do mund të transferojnë sulmuesin e Manchester United, Anthony Martial.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi francez, iu bashkua ‘djajëve të kuq’ në vitin 2015, por në këtë sezon ka dështuar të sigurojë një vend në formacionin bazë nën urdhërat e Jose Mourinhos.

Martial sezonin e kaluar ishte një lojtarët kyç të skuadrës ku kishte shënuar 17 gola në 49 paraqitje. /Periskopi/

Emocionale: Ja çka ka bërë Cavani për Chapecoense (Foto)

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani ka përkujtuar viktimat e tragjedisë së skuadrës braziliane Chapecoense.

Periskopi.com Sporti

Ai këtë e ka bërë pas shënimit të golit, ku kishte një maic me mbishkrim ‘ Forca ACF’. Vlen të theksohet se sonte Cavani ka arritur edhe shfriën e 100 golave për skuadren parisiene. /Periskopi/

cavani
Edinson Cavani, ia dedikojë golin viktimave të Chapeoense

PSG ndihmonë klubin Chapecoenses, ndanë miliona euro pas tragjedisë

PSG ka vendosur t’i ndajë 40 milionë euro për ta ndihmuar klubin e Chapecoenses pas aksidentit të tmershëm ajror.

Periskopi.com Sporti

Kampionët e Francës kanë vendosur ta bëjnë këtë për ta mbajtur të gjallë klubin që ka përjetuar njërën ndër tragjeditë më të mëdha të futbollit.

Lajmi ka filluar të konfirmohet nga mediumet e njohura evropiane.

Chapeecoenses ishte duke udhëtuar për ta zhvilluar finalen e Suda America për në Kolumbi.

Messi ka marrëveshje me këtë gjigand evropian?

E ardhmja e Lionel Messi është objektiv i fundit nga mediat botërore të sportit.

Periskopi.com Sporti

Chelsea, Man United dhe Man City janë lidhur më herët me sulmuesin argjentinas, edhe ky i fundit e ka refuzuar një gjë të tillë publikisht.

Por, tani RTL shkruan se Paris Saint-Germain ka zbuluar taktikat për transferimin e pesë herë fituesit të ”Topit të Artë” në Parc des Princes.

Mediumi prestigjioz francez shkruan se Paris Saint-Germain do të tentojë për transferimin e Messit në vitin 2018 dhe se drejtuesit e PSG-së kanë qenë vazhdimisht në kontakt me babain e yllit të Barcelonës.

Ylli francez largohet nga PSG, transferohet në Seria A?

Hatem Ben Arfa do të largohet nga Parc des Princes.

Periskopi.com Sporti

Pasi shkëlqeu me Nicen, Ben Arfa nuk ka arritur të përsëris ato paraqitje edhe në këtë sezon në fanelën e PSG, pasi edhe ka prishur raportet me trajnerin spanjoll Unay Emery.

images
Ben Arfa, Paris Saint-Germain

 

Sipas medieve italiane, anësori është lidhur me një kalim te Roma e cila e sheh si zëvendësim për Mohamed Salah i cili do të jetë për një muaj e gjysmë në Kupën e Afrikës.

Roma e kërkon francezin huazim dhe për të ka ofruar 800 mijë euro ndërsa me të drejtë blerje në fund të stinorit për 10 milionë. /Periskopi/

Ylli anglez në radarin e gjigandëve evropian

Klubi francez është duke menduar që në Janar t'a sjellë në rradhët e veta futbollistin e Liverpoolit, Adam Lallana

Periskopi.com Sporti

Kampionët e Ligue 1 janë të gatshëm të japin 40 milionë euro si dhe reprezenutesit anglez t’i ofrojnë pagë javorë trefish më të lartë se sa merrë në “Anfield”.

Sheikët e PSG janë gati t’ia ofrojnë 200 mijë euro në javë 28 vjeçarit, dhe do të jetë shumë veshtirë të refuzohet.

Lallana është pjesë e Liverpoolit që nga viti 2014.

adam-llalanna
Adam Llallana, Liverpool