Suso kalon në epërsi Milanin (Video)

Skuadra vendase po kalon nëpër një krizë të rezultateve dhe Milani e ka shfrytëzuar mirë atë.

Periskopi.com Sporti

Ka qenë mesfushori spanjoll Suso, që ka shënuar golin e parë në këtë sfidë në minutën e 15-të. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=c-MIIKAJ-y8&feature=youtu.be

Formacionet zyrtare: Palermo-Milan

Palermo do të tentojë të befasojë skuadrën e Milanos.

Periskopi.com Sporti

Palermo gjendet në pozitën e parafundit të tabelës në Seria A me gjashtë pikë, ndërsa Milan në rast të fitores do të kalojë në pozitën e dytë të tabelës me 25 pikë. Takimi fillon nga ora 15:00.

Këto janë formacionet zyrtare:

 

Palermo: 1 Posavec; 15 Cionek, 4 Andelkovic, 5 Rajkovic, 19 Aleesami; 10 Hiljemark, 14 Gazzi (cap.), 25 B. Henrique; 11 Embalo, 30 Nestorovski, 20 Sallai.

Milan: 99 Donnarumma; 20 Abate (cap.), 29 Paletta, 13 Romagnoli, 2 De Sciglio; 33 Kucka, 73 Locatelli, 80 Pasalic; 8 Suso, 70 Bacca, 5 Bonaventura. /Periskopi.com

Roma e fortë për Palermon

Roma ka shënuar fitoren e tretë rresht në Serie A. Klubi romak fitoi 4 me 1 ndaj Palermos për t’iu afruar Juventusit në krye në dy pikë.

Periskopi.com Sporti

Mohamed Salah hapi serinë e golave. Ai shënoi në minutën e 31-të. Epërsinë e Romës e dyfishoi Paredes në minutën e 52-të, para se Edin Xheko të shënonte për 3 me 0 në minutën e 68-të. Quaison i Palermos ngushtoi rezultatin në minutën e 80-të, ndërsa El Shaarawy ktheu epërsinë prej tre golash për Romën vetëm dy minuta më vonë.

Roma tani ka 19 pikë dhe është e dyta në tabelë. Juventusi prin me 21. 19 ka edhe Milani që është i treti. /Periskopi.com