Ylli i Dortmund dëshiron të luajë për Barcelonën

Talenti i Dortmund ka thënë se një ditë dëshiron të luajë për klubin katalunas .

Periskopi.com Sporti

19-vjecari  është duke kaluar në një supër formë pas transferimit të tij nga klubi  françez, Rennes.

Ousmane  Dembele ka deklaruar “ Jo  tani , sepse dëshiroj të rritem si futbollist në Dortmund dhe të shënoj në çdo ndeshje”

“Por një ditë dua të luajë për Barcelonën” tha ai per Mundo Deportivo.

Dembele ka shënuar një golë dhe një asist në 10 paraqitje per Dortmund këtë sezon.