Lëndohet edhe një futbollist i Turqisë para ndeshjes me Kosovën

Turqia ka marrë një lajm të keq. Mesfushori Oguzhan Ozyakup ka pësuar një dëmtim dhe mund të mungojë ndaj Kosovës.

Periskopi.com Sporti

24-vjeçari u detyrua të braktiste në gjysmë seancën stërvitore dhe mbetet në dyshim paraqitja e tij ndaj Kosovës.

Vlen të ceket se edhe qendërmbrojtësi Omer Toprak do të mungojë në sfidën kundër ‘Dardanëve’.

Kosova luan të shtunën si mysafire e Turqisë. /Periskopi.com