Haskuka thotë se Obduksioni nuk e saktëson nëse Dehari u vra apo vetëvra

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka thënë se obduksioni nuk e tregon se vdekja e Astrit Deharit është vrasje apo vetëvrasje.

Periskopi.com Lajme

“Nuk mundet nëpërmjet obduksionit të vërtetohet a është vrasje apo vetëvrasje. Përshkrimi i shkakut të vdekjes dhe gjasat për t’i bërë dikush vetvetes është gati e pamundur”, ka thënë Haskuka në Politikë, i ftuar në emisionin Politikë në Tribuna Channel.

 

Astrit Dehari vdiq nga asfiksia me mjet të fortë (Dokument)

Astrit Dehari ka vdekur nga asfiksia dhe nga një mjet i fortë.

Periskopi.com Lajme

Ky është rezultati i obduksionit, të cilin e ka publikuar avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, raporton periskopi

Ai ka thënë se as në ditën e 13 të vdekjes së Astrit Deharit, Prokurori nuk ka lejuar që ekspertë të pavarur të kenë në dispozicion materialet nga vendi i ngjarjes.

“Ne do ju njoftojmë se cili ëhstë shkaku i vdkejes, pasi t’i analizojmë të gjitha”, tha Gashi./ Periskopi

 

Astrit Dehari 15151071_1135523163170099_1090606699_n 15134406_1135523169836765_1803621402_n 15127322_1098560720263346_1983578623_o