Thaçi pas tre ditësh ngushëllon familjen Dehari

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit. Këtë për "Telegrafin" e ka konfirmuar edhe zyra për media e presidentit Thaçi.

Periskopi.com Lajme

“Telegrami është i protokolluar dhe është dërguar në adresë të familjes, sipas protokollit”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Varrimi i të ndjerit Astrit Dehari do të bëhet sot në orën 14:00, në varrezat e fshatit Zllatar afër Matiqanit.