Sulmohet Pique (Foto)

Neymar ka sulmuar në shaka bashkëlojtarin e tij nga Barcelona, Gerard Pique.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti brazilian e ka goditur në veshin e majtë të mbrojtësit spanjoll Pique.

 

Neymar: Ky lojtar e meriton të shpallet më i miri i vitit

Mediat spanjolle janë të sigurta se “Topi i Artë” këtë vit shkon për Cristiano Ronaldo-n.

Periskopi.com Sporti

Neymar ndërkohë bën fushatë për shokun e tij të skuadrës Lionel Messi, që të fitojë çmimin e “Lojtarit më të mirë të FIFA-s për vitin 2016”.

Argjentinasi është mes tre kandidatëve finalistë për këtë çmim, bashkë me Antoine Griezmann dhe rivalin e tij të përjetshëm Ronaldo.

“Unë nuk e di se kush do të fitojë, por për mua është vetëm njëri që mund të konsiderohet më i miri, dhe ai është Messi. Ronaldo është një lojtar i madh, ai ka klas botëror dhe e ka treguar këtë për shumë vjet dhe unë e respektoj, por Messi është ai që meriton çmimin sipas meje”.

Çmimi i FIFA-s për futbollistin më të mirë të vitit, do të shpallet në ceremoninë që do të mbahet në Zyrih në 9 Janarin e ardhshëm.

E pabesueshme, Neymar nuk shënon gol prej kaq muajsh

Ylli i Barcelonës, Neymar nuk po arrinë assesi të gjejë formën e duhur në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Besoni ose jo, braziliani nuk ka shënuar gol për katalunasit që prej dy muajsh.

Ishte ndeshja e 19 tetorit ndaj Manchester Cityt, të cilën katalunasit e fituan 4:0, ajo në të cilën 24-vjeçari shënoi golin e fundit.

Natyrisht, tejet e pazakontë për një ndër futbollistët më të mirë në botë. /Periskopi.com

E pabesueshme se çfarë rasti humbi Neymar (Video)

Neymar ka humbur një rast tejet të mirë për të dyfishuar epërsinë ndaj Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

http://www.dailymotion.com/video/x54bg2w_neymar-amazing-chance-hd-barcelona-1-0-real-madrid-03-12-2016-hd_sport

Barcelona tronditet në El Clasico

Ylli i Barcelonës, Neymar, është ndëshkuar me karton të verdhë pas një ndërhyrje të ashpër ndaj mesfushorit të Real Madridit, Matteo Kovacic.

Periskopi.com Sporti

Braziliani do t’i mungojë katalunasve në ndeshjen e ardhshme për shkak të këtij kartoni. /Periskopi.com

Neymar me gjest të madh para El Clasicos për viktimat e Chapecoenses (Foto)

Ylli i Barcelonës, Neymar është solidarizuar me viktimat e skuadrës braziliane Chapecoenses, të cilët humbën jetën pas rrëzimit të aeroplanit të tyre ditë më parë.

Periskopi.com Sporti

Ai është shfaqur me fanellën e Chapecoenses në nderim të klubit brazilian që pësoi aksident tragjik ajror para arritjes në Medellin të Kolumbisë për finalen e Kupës së Amerikës së Jugut.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridin fillon nga ora 16:15.

neymar

United-Neymar, a mund të ndodhë kjo?

Manchester United është i vendosur të tentojë transferimin e superyllit të Barcelonës, Neymar.

Periskopi.com Sporti

Mediat angleze shkruajnë se drejtuesit e klubit nga Old Trafford janë të interesuar të transferojnë brazilianin.

Por, duke pasur parasysh faktin se 24-vjeçari është një ndër futbollistët kyç të katalunasve, atëherë vështirë se një transferim i tillë mund të ndodhë.

Megjithatë, mbetet të shihet nëse do të dërgohet ndonjë ofertë zyrtare për Neymar. /Periskopi.com

Neymar: Sot, bota qanë (Foto)

Futbollisti i kombëtares Braziliane dhe Barcelonës, Neymar ka shprehur ngushllimet e tij për tragjedin e klubit brazilian Chapeoenses.

Periskopi.com Sporti

Braziliani është shprehur se tragjedia e Chapeoenses është e “paimagjinueshme për ta besuar”, ku e gjithë bota është duke u sodalizuar me me viktimat.

Auturitetet ka deklaruar se 76 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë persona kanë arritur të mbijetojnë aksidentit.

Neymar ka shkruar në rrjetin e tij social Instagram.

“E pa mundur ta besosh këtë tragjedi, e pa mundur ta besosh këtë ngjarje, e pa mundur se ai aeroplan është rrëzuar, e pa mundur të besosh se ata atletë, njerëz ishin në atë aeroplan, e pa mundur të besosh se ata persona janë ndarë nga familjet e tyre…,”, ka shkruar Neymar në faqen e tij të Instagramit. /Periskopi/

ney

Neymar i tronditur, mesazh emocionues për futbollistët që vdiqën sot

Tragjedia që ka ndodhur sot në Kolumbi ka tronditur botën e futbollit, pasi është shuar një skuadër e tërë.

Periskopi.com Sporti

Ylli i Barcelonës, e ka përjetuar shumë këtë ngjarje, duke postuar një mesazh prekës për familjarët dhe miqtë e viktimave, raporton Albeu.

“Nuk mund ta besoj këtë tragjedi, nuk mund ta besoj se ka ndodhur. E pamundur ta besohet se avioni është përplasur, e pamundur të besosh se në të ishin sportist, njerëz humbën, e pamundur të besosh se këta njerëz kanë lënë familje…është e pamundur të besosh!!! Sot bota qan, ndërsa qielli është i lumtur që ka marrë me vete kampion. Ngushëllimet e mia shkojnë për ta gjitha familjet dhe miqtë e tyre”, ka shkruar Neymar.

Ky lojtari i Barcelonës rrezikon El Clasicon

Futbollisti brazilian i Barcelonës, Neymar, duhet të tregohet i kujdesshëm ndaj Real Sociedadit.

Periskopi.com Sporti

Braziliani është në rrezik pasi ka katër kartonë të verdhë deri tani.

Neymar duhet të tregohet i kujdesshëm në ndeshjen e sotme që Barcelona e luan kundër Real Sociedadit, pasi në rast të ndëshkimit  me karton të verdhë atëherë ai nuk mund të paraqitet në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit javën tjetër kundër Real Madridit.

rakitic-neymar

24 vjeçari në rast të ndonjë ndëshkimi eventual arrinë në kuotën e 5 kartonëve, që i bie se nëse zverdhet sot, atëherë ai El Clasion do ta përcjellë nga VIP tribuna e Nou Camp. /Periskopi/

Ylli i Barcelonës mund të dënohet me dy vjet burg

Prokurorët spanjollë janë duke kërkuar dy vjet burgim për sulmuesin e Barcelonës, Neymarin, dhe dënim prej 10.6 milionë dollarëve për pjesëmarrjen e tij në aferën korruptive për transferimin e tij nga Santosi në Barcelonë.

Periskopi.com Sporti

Gjykatësi Jose Perals gjithashtu ka kërkuar pesë vjet burgim për ish-presidentin e Barcelonës, Sandro Rosell dhe gjobë prej 8.4 milionë eurove për klubin, por këto akuza kanë rënë.

Rasti ka filluar pas një ankese të grupit investues brazilian DIS, që kishte 40 për qind të kartonit të Neymarit dhe ka pohuar të ketë pranuar më pak para sesa Barcelona kishte paguar për transferimin e tij.

Barcelona është përfshirë në probleme ligjore për transferimin e Neymarit që prej vitit 2013. Për këtë skandal dha dorëheqje Rosell, i cili në vitin 2014 dëshmoi për këtë skandal.

Neymar dhe Coutinho ishin shokë edhe në fëmijëri (Foto)

Njëri yll i Barcelonës dhe tjetri i Liverpoolit. Neymar dhe Philippe Coutinho ishin shokë edhe në fëmijëri.

Periskopi.com Sporti

Dy brazilianët raportohet se mbajnë ende kontakte të shumta mes vete.

Madje, kohëve të fundit Coutinho është duke u përfolur për një kalim të mundshëm te katalunasit.

Është raportuar se Neymar mund ta bindë Coutinhon t’i bashkohet te skuadra nga Camp Nou.

neymar-coutinho

/Periskopi.com

Momenti kur u mendua se u ‘sulmua’ Neymar (Video)

Brazili do të zhvillojë ndeshjen e radhës ndaj Perusë, por vëmendja më e madhe sigurisht është tek ylli i Barcelonës, Neymar.

Periskopi.com Sporti

Tifozët që ishin mbledhur për të pritur ardhjen e lojtarëve brazilian, për të bërë ndonjë foto me yjet si Neymar dhe Coutinho.

Sigurisht, interesimi më i madh ishte për të parë Neymarin, yllin më të madh të mysafirëve dhe një lojtarët më të mëdhenj në botë.

Por, një tifoz peruan nuk ishte i kënaqur vetëm me ndjekjen e afërt, ku tentoi të të përqafoj Neymar. /Periskopi.com

Neymar sjell yllin e Premier Ligës te Barcelona?

Ylli i Barcelonës, Neymar duket se ka marrë një rol jashtë fushës.

Periskopi.com Sporti

Braziliani po përpiqet të bind yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho, që t’i bashkohet klubit nga Camp Nou, shkruan Mundo Deportivo.

Kohëve të fundit është raportuar shumë se 24-vjeçari i ‘the reds’ dëshiron kalimin te kampioni i Spanjës, mirëpo një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar nga ai.

Megjithatë, miqësia në mes Neymar dhe Coutinho mund të rezultojë me kalimin e këtij të fundit te gjigandi katalunas. /Periskopi.com

Përleshjet e Neymar me futbollistin e Granadas (Video)

Barcelona mposhti në fundjavë Garanadan me rezultat minimal 1:0.

Periskopi.com Sporti

Mirëpo, gjatë dhe pas lojës kanë ndodhur disa përplasje në mes Neymar të Barelonës dhe futbollistit të Granadas, Ruben Vezos.

/Periskopi.com

Neymar me shtëpi super-luksoze (Foto)

Me pishinë, fushë tenisi, gjashtë apartamente dhe një mol, rezidenca e re e sulmuesit të Barcelonës në Rio de Janeiro.

Periskopi.com Sporti

Neymar ka blerë një rezidencë 8 milion dollar në Rio de Janeiro, duke shtuar pasurinë e tij të madhe që ka në Brazil. Shtëpia është vendosur në Portobello, afërsisht një orë larg qytetit, prona mbulon një sipërfaqe 6,265 metra katrorë.

Prestigjiozja braziliane “O Globo“, shkruan se Neymar ka edhe një jaht 25 metra të gjatë, me vlerë 3.5 milionë euro, pa harruar edhe një avion privat 4 milionë euro.

shtepia

Barca u pajtua ta shiste Neymarin te PSG

Barcelona ishte pajtuar që ta shiste Neymarin te Paris Saint-Germain për 170 milionë funte.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është konfirmuar nga e përditshmja franceze, L’Equipe.

Madje, edhe vetë braziliani thuhej se kishte marrëveshje me klubin parisien për pagën, e cila kapte shifrën e 22 milionë funteve në sezon.

Megjithatë, transferimi dështoi për shkak se parisienët nuk dëshironin të paguanin 40 milionë funte në sezon brazilianit pas ndalimit të taksave, kërkesë kjo e 24-vjeçarit. /Periskopi.com

Zyrtare: Super-lajm për tifozët e Barcelonës

Tifozët e Barcelonës kanë marrë një lajm shumë të mirë.

Periskopi.com Sporti

Superylli i kësaj skuadre, Neymar ka rinovuar kontratën me klubin deri në vitin 2021.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi katalunas.

Të pranishëm gjatë rinovimit të kontratës së brazilianit ishte edhe presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu. /Periskopi.com

Përplasen në stërvitje yjet e Barcelonës (Foto)

Luis Suarez dhe Gerard Pique janë përfshirë në një përplasje në stërvitjet e Barcelonës.

Periskopi.com Sporti

Katalunasit zhvilluan stërvitjen e fundit para përballjes ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve.

Por, dyshja në fjalë pati disa mosmarrëveshje dhe u përplasën, por reagimi i shokëve të tjerë të skuadrës ka qenë i shpejtë.

Lionel Messi dhe Neymar kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë qetësuar situatën.

barca1/Periskopi.com

Barcelona ‘blindon’ Neymarin

Tifozët e Barcelonës kanë marrë një lajm shumë të mirë. Neymar është pajtuar të rinovojë kontratën.

Periskopi.com Sporti

Braziliani do të qëndrojë në Camp Nou deri më 2021 me marrëveshjen e re.

Raportohet se klubi katalunas i ka caktuar klauzolën e lirimit prej 181 milionë funte në vitin e parë të kontratës, 200 milionë në vitin e dytë dhe 226 milionë për tre vjetët e mbetura.

Neymar ka shkëlqyer me paraqitje te klubi nga Camp Nou, duke shënuar 90 gola në 149 paraqitje për këtë skuadër. /Periskopi.com