Fotografi ekskluzive të Nexhmie Pagarushes (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Njihet si një artiste e madhe e skenës muzikorë shqiptarë. Krijuesja e këngëve të pavdekshme si “Baresha” dhe “E dehur jam”, fjala është për bilbilin e këngës shqipe, Nexhmie Pagarusha.

Periskopi.com ju sjell disa fotografi ekskluzive të këngëtares, fotografi këto të bëra vitë më parë. Në njërën fotografi shihet së bashku më këngëtaren dhe miken e saj tashmë të ndjerë Liljana Qavolli .

Periskopi gjithashtu ka siguruar edhe një fotografi të vitit 1974 ku mbretëresha e muzikës shihet duke kënduar në një organizim të Vitit të Ri.

Ajo tani është 83 vjet dhe vazhdon të mbetet ndër këngëtaret më të pëlqyer nga publiku shqiptar.

Ne 1

ne 2

nexhmije 03