Zyrtare: Lampard largohet nga skuadra e tij

Mesfushori i njohur anglez, Frank Lampard ka njoftuar se do të largohet në fund të sezonit nga skuadra e tij aktuale, New York City.

Periskopi.com Sporti

Ai ka falënderuar shumë të gjithë ata që e kanë mbështetur te kjo skuadër.

“Pasi kohës time në New York City i ka ardhur fundi, do të doja të falënderoja shumë njerëz, për dashurinë dhe mbështetjen që më kanë dhënë këto dy vite. Ka qenë nderë që kam luajtur përkrah bashkëlojtarëve të mijë. Tifozët e jashtëzakonshëm më kanë dhënë mbështetje të pabesueshme. E kam shijuar kohën time këtu dhe jam falënderues që kam pasur mundësinë për të luajtur një skuadër kaq të madhe dhe në një qytet të pabesueshme”, shkruan Lampard në lamtumirën e tij. /Periskopi.com