Miami Heat e pensionon fanelën e Shaquille O’Neal (Foto)

Miami Heat ka vendosur të pensionojë numrin 32 i cili u bart nga qendra e mirënjohur Shaquille O'Neal.

Periskopi.com Sporti

Fanela me numrin 32, është ngritur në sallën “American Airlines Arena” të Miamit dje në ndeshjen kundër Los Angeles Lakers.

neal
Fanela e pensionuar në nderim të Shaquille O’Neal

 

Shaq gjatë viteve që ishte pjesë e Heatit, është bërë kampion një herë dhe është zgjedhur 3 herë “All-Star”.

O’Neal e fitoi unazën e artë me Heat në vitin 2006. /Periskopi/

Cleveland Cavaliers i pandalshëm, Dallas fiton trillerin ndaj Portland (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar shtatë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit.

Periskopi.com Sporti

Kampioni i NBA-s ka arritur edhe një fitore duke ngritur numrin në 21 fitore.

Cleveland Cavaliers triumfoi kundër Milwakee Bucks me rezultat 113:102, ku Kyrie Irving regjistroi ‘double-double’ në saje të 31 pikëve dhe 13 asistimeve, përcjell Telegrafi.

https://youtu.be/0QA6d5hlFVg

LeBron James shtoi 29 pikë derisa ishin pa dy yjet e ekipit Kevin Love dhe J.R Smith.

Në anën tjetër Giannis Antetokounmpo shënoi 28 pikë dhe një më pak e shënoi Jabari Parker.

Kjo ishte fitorja e 21-të e sezonit krahas 6 humbjeve të Clevelandit derisa Milwakee ka bilanc më të dobët prej 13 fitoreve dhe 14 humbjeve.

https://youtu.be/WV6K5tk2cQw

Cleveland Cavaliers mposht La Lakers (Video)

Cleveland Cavaliers kanë realizuar fitoren e radhës. Viktima e tyre e re ishte Los Angeles Lakers me rezultat 119-108, kurse Golden State Warriors shkatërruan Portland Trailblazers me rezultat 135-90.

Periskopi.com Sporti

Cavs u udhëhoqën nga LeBron James me 26 pikë, shtatë kërcime dhe nëntë asistime, ashtu sikurse nga Kevin love me 27 pikë, 17 kërcime e katër asistime. Kyrie Irving iu kthye parketit me 21 pikë e 12 asistime të realizuara.

Në anën tjetër te Golden State ishte i pandalshëm Kevin Durant me 34 pikë e 11 kërcime, i ndjekur nga Klay Thompson me 16 pikë dhe Stephen Curry me 19 pikë.

Te Portlandi provoi Harkless me 17 pikë dhe Lillard me 20, por kjo nuk ishte e mjaftueshme.

Cavaliers dhe Golden State mbeten liderë të konferencave të tyre në Lindje e Perëndim.

Memphis Grizzlies shumë i fortë për Golden State (Video)

Memphis Grizzlies ka shkatërruar Golden Staten me rezultat 110-89, në duelin e skuadrave me stile të ndryshime të lojës, teksa nga ana tjetër LeBron james shpërtheu duke siguruar fitoren për ekipin e tij ndaj Charlottes me rezultat 116-105.

Periskopi.com Sporti

Golden State pati probleme të mëdha ndaj Memphisit me mbrojtjet e fortë si guri, të cilët shënuan shumë pikë në kundërsulme dhe nga topat e humbur të Golden State.

Shtatë lojtarë te Memphisi shënuan pikë dyshifrore çka e bëri këtë fitore një kontribut masiv të përbashkët, ku shkëlqyen Tony Allen dhe Marc Gasol me nga 19 pikë, përcjellë nga Green dhe Randolph me 14 pikë.

Te Golden State më i miri ishte Kevin Durant me 21 pikë, kurse Curry realizoi vetëm 17 pikë duke qëlluar koshin vetëm katër nga 14 tentime.

San Antonio Spurs nga ana tjetër e ka arritur Golden Staten pas shkatërrimit të thellë që ja bëri Brooklyn Nets me rezultat 130-101.

Fitore të rëndësishme shënoi në shtëpi Cleveland Cavaliers, ku shpërtheu LeBron James me 44 pikë, 9 kërcime dhe 10 asistime, duke qenë vetëm një kërcim larg një triple double magjik.

Kevin Love shtoi 22, kurse kërkah nuk ishte Kyrie Irving i cili realizoi vetëm 11 pikë.

Në konferencën lindore Clevelandi është pa diskutim në vendin e parë dhe është i paprekshëm.

Golden State Warriors mposht La Clipers, Curry asnjë trepikësh (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit NBA.

Periskopi.com Sporti

Golden State Warriors kanë triumfuar kundër Los Angeles Clippersave me rezultat 115: 98, ndërsa Stephen Curry nuk ka shënuar asnjë tropikësh (hera e dytë këtë sezon).

https://www.youtube.com/watch?v=DxRXq6Nt6RI&feature=youtu.be

Megjithatë, Curry përfundoi ndeshje me 19 pikë, shtatë topa të vjedhura dhe gjashtë asistime,shkruan Telegrafi.

Më efikasi ter Warriors ishte Klay Thompson që shënoi 24 pikë, duke realizuar tre nga shtatë treshet e Golden State. Dramond Green shënoi 22 pikë ndërsa Kevin Durant shtoi 16 sosh dhe pati tetë kërcime.

Te Clippersat më i miri ishte Jamal Crawford me 21 pikë, 15 i ka shënuar Chris Palin. Blake Griffin shënoi 12 pikë ndërsa Deandre Jordan regjistroi ‘double-double’ në saje të dhjetë pikëve dhe 12 kërcimeve.

Për Golden State ishte fitorja e 19 kundrejt tre humbjeve ndërsa për Clippersat kjo ishte humbja e humbja e shtatë kundrejt 16 fitoreve.

Rezultatet tjera në NBA:

Charlotte 87-77 Detroit

Orlando 87-117 Boston

Atlanta 103-95 Miami

Westbrook i pandalshëm, Lakers triumfojnë në Chigaco (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit nbotë, NBA.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja më e fortë ishte mes Oklahoma Thunders dhe Washington, e cila fituesin e përcaktoi pakohës shtesë.

Oklahoma fitoi bindshëm me rezultat 126-155, ku lojtari më meritor ishte Russell Westbrook që realizoi triple-double ky ishte edhe i nënti triple-double në këtë sezon. Ai realizoi 35 pikë, 14 kërcime dhe 11 asistime.

Westbrook u shfaqë si lojtar kyç i skuadrës në momentet më të rëndësishme atë të kohës së shtesë, ku arriti shifrën prej 14 pikësh për të ndihmuar skuadrën e tij të shënojë fitoren e 11-të sezonit ndërsa kjo ishte humbja e dhjetë për Washington Wizard.

Rezultatet e takimeve tjera të zhvilluara:

Boston 114-121 Detroit

Toronto 120-105 Memphis

Chicago 90-96 Lakers

Minnesota 104-106 New York

Dallas 87-94 San Antonio

Denver 98-106 Miami

 

 

 

 

San Antonio dhe Golden State vazhdojnë me fitore (Video)

San Antonio Spurs ka vazhduar rekordin e pastër si mysafir duke mbetur pa humbje pas fitores ndaj Washingtonit me rezultat 112-100, teksa Golden State tregoi supremacinë në shtëpi ndaj Minnesotas me rezultat 115-102.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja ishte e ngushtë mes San Antonios dhe Washingtonit por mysfafirët i sqaruan gjërat në çerekun e katërt të takimit.

Më i miri ishte Lamarcus Aldridge me 24 pikë dhe shtatë kërcime, teksa shkëlqeu edhe Tony Parker me 21 pikë e pesë asisitme dhe Leonard me 19 pikë e pesë asistime.

Te Golden State puna u krye qysh në pjesë të parë dhe u vulos në çerekun e tretë.

Më i miri ishte pa dyshim Stephen Curry me 34 pikë, gjashtë asistime dhe tetë kërcime, përcjellë nga Durant me 28 pikë dhe 10 kërcime.

Zach Lavine shënoi 31 pikë, kurse Klay Thompson shtoi 23 të tjera.

Pas këtyre ndeshjeve Golden State prinë në tabelën e konferencës perëndimore me 15 fitore dhe dy humbje, kurse në vendin e dytë është San Antonio me 14 fitore dhe tri humbje.

Warriors shkatërrojnë djelmoshat nga California, Clipers i fortë Dallas Mavericks (Video)

Golden State Warriors ka mposhtur me rezultat tw thellw skuadren nga California, Los Angeles Lakers me rezultat 149:106.

Periskopi.com Sporti

Si zakonisht te Warriors, ishte Stephen Curry qw shkëlqeu me 31 pikë dhe 9 asistime i ndihmuar nga Kevin Durant me 28 pikë dhe Klay Thompson me 26 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=rbHxt_zNZ40

Kjo ishte fitore e 13-të e Warriors këtë edicion, krahas vetëm 2 humbjeve, derisa Lakers pësuan humbjen e 8-të, krahas po aq fitoreve.

Këto janë rezultatet e ndeshjeve tjera:

Memphis Grizzlies 104:99 Philadelphia 76ers.

San Antonio Spurs 119:114 Charlotte Hornets.

Phonenix Suns 92:87 Orlando Magic.

Portland Trail Blazers 125:137 Cleveland Cavaliers.

Atlanta Hawks 96:85 Indiana Pacers.

Boston Celtics 111:92 Brooklyn Nets.

Miami Heat 84:107 Detroit Pistons.

Toronto Raptors 115:102 Houston Rockets.

Los Angeles Clippers 124:104 Dallas Mavericks. /Periskopi.com/

Befasohen kampionët, mposhten nga Indiana Pacers (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar 11 takime në ligën më të fortë të basketbollit, NBA.

Periskopi.com Sporti

Surpriza e kësaj nate ishin hummbjet e San Antonio Spurs dhe Cavaliersat e Lebron James.

Gjersa Cleveland u mposhtë prej Indiana Pacers me rezultat 103-93, Spursat pësuan prej Sacramento Kings me rezultat 110-105.

https://www.youtube.com/watch?v=3WheZad1WfQ&feature=youtu.be

Te Cavs basketbollisti më efikas ishte Kevin Love, i cili regjistroi ‘double-double’ në saje të 27 pikëve dhe 16 kërcimeve, ndërsa te Pacers me lojë të mirë u dallua Paul George me ‘double-double’ prej 21 pikëve dhe 11 kërcimeve.

Në ndeshjen tjetër, Paul Gasol i Spursave shënoi 24 pikë ndërsa i mungoi edhe në kërcim për të regjistruar ‘double-double’ ndërsa ata që nuk e bëri spanjolli, te Kingsat e bëri DeMarcus Cousins me 26 pikë dhe 17 kërcime.

https://www.youtube.com/watch?v=-8bxLPdch_w&feature=youtu.be

Takimet tjera:

Orlando 89-82 New Orleans

Philadelphia 109-102 Washington

Atlanta 107-100 Milwaukee

https://www.youtube.com/watch?v=qf2BDJ5_A20&feature=youtu.be

Boston 90-83 Dallas

https://youtu.be/Kw01jYFi8Oo

New York 105-102 Detroit

https://www.youtube.com/watch?v=_pusAXJaBzA&feature=youtu.be

Oklahoma 105-103 Houston

https://youtu.be/nqzZq5rHBsg

Toronto 121-127 Golden State Warriors

https://www.youtube.com/watch?v=R_DEtTuK3c0&feature=youtu.be

Denver 120-104 Phoenix Suns

https://www.youtube.com/watch?v=00KuHOF_ySM&feature=youtu.be

LA Clippers 107-111 Memphis Grizzlies

https://www.youtube.com/watch?v=IC5kscfo8CE&feature=youtu.be

 

Lojtarët e Manchester United me pagat më të larta në botë

Futbollistët e Manchester Unitedit që së bashku janë më të paguarit në botë, duke lënë prapa dy gjigantët spanjoll Barcelona dhe Real Madrid si dhe rivalin lokal Manchester City.

Periskopi.com Sporti

Nga një raport i fundit që përfshinte 10 mijë sportistë në 333 klube në shtatë sporte të ndryshme doli se Manchester United në futboll që paguan më së shumti lojtarët e saj, raporton Goal.com.

Me një mesatare prej 5.77 milionë funta në vit Unitedi shpenzon vetëm për paga të futbollistëve, ndërsa Barcelona është e dyta me 5.65, e pasuar nga City me 5.42 dhe Real Madridi 5.05.

Klubi që më shumti paguan lojtarët në saj në të gjitha sportet është gjiganti i NBA, Cleveland Cavaliers me 6.54 milionë funta dhe kësaj shumë mjaft shumë i kontribuon LeBron James që ka një pagë. Në top treshe në të gjitha sportet është edhe klubi i bejsbollit New York Yankees.

pogba

San Antonio Spurs fiton derbin, NY Knicks mposhtë Toronto Raptors (Video)

San Antonio Spurs i është hakmarrë Houston Rockets duke fituar në derbin e teksasit me rezultat 106-100, teksa Toronto Raptors shënoi fitore në shtëpi ndaj NY Knicks me rezultat 118-107.

Periskopi.com Sporti

San Antonio kishte dominimin nga fillimi i ndeshjes, ku Harden u tentua të limitohej nga performancat bombastike të ndeshjeve të kaluara.

Dhe forma e mirë e Tony Parker ndikoi që Spurs të fitojnë. Më të mirët ishin Aldridge me 16 pikë e 10 kërcime dhe Leonard me 20 pikë e katër topa të vjedhur. Te Houstoni shkëlqeu James Harden me 25 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=n1IT6uqbj00&feature=youtu.be

Toronto Raptors pas vështirësive në pjesën e parë u kthye në pjesën e dytë me anë të Demar DeRozan i cili shkëlqeu me 33 pikë në këtë takim, teksa 31 pikë shënoi Carmelo Anthony për skuadrën mysafire.

https://www.youtube.com/watch?v=-5uyGJGsjtw&feature=youtu.be

Clippers vazhdojnë të jenë skuadra më e mirë në NBA

Ata mposhtën Minnesotan me rezultat 119-105 në udhëtim, kurse më i miri ishte Griffin me 20 pikë e 11 kërcime, teksa te vendasit shkëlqeu Karl Anthony Towns me 24 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=aNZQQKTJIpY&feature=youtu.be

Lakers me fitoren prej 126 – 99 vazhduan serinë pozitive me fitoren e gjashtë këtë sezon.

https://www.youtube.com/watch?v=0IFppW4rFy0&feature=youtu.be

Barazohet rekordi i Michael Jordan

Kevin Durant barazoi rekordin e basketbollistit më të mirë të të gjitha kohërave Michael Jordan.

Periskopi.com Sporti

Durant ka shënuar në 72 ndeshje radhazi së paku 20 pikë dhe kështu barazoi rekordin e Jordanit, derisa kjo seri e shënimeve u bë seria e katërt më e gjatë në histori të NBA-së.

Rekordin është duke e mbajtur legjenda Willt Chamberlain, i cili në vitet 1961-1963, përkatësisht në 126 ndeshje radhazi kishte shënuar së paku 20 pikë.

Raporti dhe rezultatet e ndeshjeve në NBA

Mbrëmë janë zhvilluar 11 ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit NBA.

Periskopi.com Sporti

Golden State Warriors kanë shënuar fitore kundër Dallas Mavericks me rezultat 116-95, shkruan Telegrafi.

Më të dalluarit tek Warriors ishin Kevin Durant i cili po e vazhdon serine e tij prej çdo ndeshje mbi 20 pikë të shënuara, ai në këtë ndeshje shënoi 28 pikë dhe realizoi 10 kërcime, Stephen Curry ndeshjen e përfundoi me 24 pikë

Tek Mavericks më i dalluari ishte Harrison Barnes me 25 pikë.

Për Golden State kjo ishte fitorja e gjashtë kundrejt dy humbjeve ndërsa Dallas ka një fitore dhe pesë humbje.

Vlen të theksohet se si befasi konsiderohen humbja e Oklahomas kundër Torontos dhe San Antonios ndaj rivalit lokal, Houstonit.

Rezultatet tjera:

Oklahoma City Thunder 102-112 Toronto Raptors

San Antonio Spurs 99-101 Houston Rockets

Charlotte Hornets 104-98 Utah Jazz

Neë York Knicks 110-96 Brooklyn Nets

Washington Wizards 118-93 Boston Celtics

Orlando Magic 107-123 Minnesota Timberëolves

Atlanta Hawks 115-107 Chicago Bulls

Phoenix Suns 107-100 Detroit Pistons

Los Angeles Clippers 111-80 Portland Trail Blazers

James Harden barazon Michael Jordan, arrin shifër magjike (Video)

Houston Rockets ka shënuar fitore kundër Washington Ëizards me rezultat 114-106.

Periskopi.com Sporti

James Harden ka arritur një seri statistikash radhazi që më parë e kishte bërë vetëm legjenda e basketbollit Michael Jordan.

Në fitoren ndaj Washington Wizardsit, basketbollisti i Houston Rockets realizoi ‘double-double’ duke shënuar 32 pikë dhe 15 asistime,

Në këtë formë, Harden bëhet lojtari i parë pas Jordanit që e arrin shifrën e më shumë se 30 pikëve dhe 10 asistimeve për katër ndeshje radhazi.

Kujtojmë se këtë legjenda e Chicagos, Jordan e kishte bërë këtë në stinorin 1988/89. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=8B5et0ssvco&feature=youtu.be

San Antonio vazhdon me seri negative, Clipers të pandalshëm (Video)

San Antonio Spurs mposhtet përsëri në shtëpi, kësaj radhe nga Los Angeles Clipers me rezultat 92-116.

Periskopi.com Sporti

Më i miri te Clippers ishte Blake Griffin me 28 pikë e pesë kërcime, teksa te Spurs u munduan Aldridge me 19 pikë dhe Leonard me 14 pikë.

Clippers udhëheq në konferencën e perëndimit me pesë fitore dhe një humbje, po aq sa ka edhe Oklahoma, teksa vendin e tretë dhe të katërt e kanë San Antonio dhe Golden State me nga dy humbje secila.

Nga ndeshjet tjera Indiana e shkatërroi Chicagon, teksa Cavs menzi fituan te outsajderët e Philadelphias. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=K5O4LMxdaNU&feature=youtu.be

Fitore për Boston dhe La Lakers (Video)

Sot pasmesntae kanë përfunduar dhjetë takimet në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Periskopi.com Sporti

La Lakers ka arritur të mposht si mysafirë të Atlanta Haëks me rezultat 123-116.

D’Angelo Russell i munguan edhe dy asistime (8) për të realizuar ‘double-double’ edhe në saje të 23 pikëve.

Në anën tjetër te Atlanta me lojë të mirë ra në sy Dwight Howard, i cili realizoi ‘double-double’ fal 31 pikëve dhe 11 kërcimeve.

https://www.youtube.com/watch?v=3DHhHfI298c&feature=youtu.be

Këto janë rezultatet tjera:

Washington 103-113 Toronto

https://www.youtube.com/watch?v=K-ixJIO_1BE&feature=youtu.be

Charlotte 109-93 Philadelphia

https://www.youtube.com/watch?v=-lcTTXAuDKE&feature=youtu.be

Brooklyn 109-101 Detroit

https://www.youtube.com/watch?v=Js4iO5VBBHE&feature=youtu.be

New York 99-118 Houston

https://www.youtube.com/watch?v=NiTUHTpb3iM&feature=youtu.be

Boston 107-100 Chicago

https://www.youtube.com/watch?v=NI4Nlw8OcWQ&feature=youtu.be

Utah 97-71 Dallas

https://www.youtube.com/watch?v=VHTD-WKX5AI&feature=youtu.be

Phoenix 118-115 Portland

https://www.youtube.com/watch?v=3B_0VYnrVeU&feature=youtu.be

LA Clippers 83-85 Oklahoma City

https://www.youtube.com/watch?v=4UIfkex2qsY&feature=youtu.be

/Periskopi.com

Fitorja e katërt radhazi në NBA për Cleveland

Cleveland vijon serinë e fitoreve në NBA. Skuadra kampionë në fuqi mundi këtë radhë Houston Rockets në Quicken Loans Arena 128-120, duke regjistruar një bilanc me 4 fitore e asnjë humbje, gjë që nuk i ndodhte që në sezonin 2000/2001.

Periskopi.com Sporti

James Harden shënoi 41 pikë për Houston por kjo nuk i mjaftoi skuadrës teksane të mposhtë Cavaliers për të cilën spikati Irving me 32 pikë dhe LeBron  James me 19 pikë e 13 topa në tabelë.

Golden State shënoi fitoren e tretë radhazi në NBA. Skuadra e Ëarriors mundi Portland me rezultatin 127-104. Stephen Curry u duk i përgjumur në pjesën e parë të ndeshjes kur shënoi vetëm 5 pikë. Në periodën e tretë ai u shfaq krejtësisht ndryshe duke shënuar 23 pikë, 15 nga të cilat nga distanca, për të drejtuar skuadrën e Golden State drejt një fitoreje të thellë. Për Ëarriors u dalluan gjithashtu edhe Ian Clark me 22 pikë dhe Kevin Durant me 20 pikë.

San Antonio Spurs u ndal më në fund. Skuadra teksane pësoi humbjen e parë sezonale dhe kjo ndodhi në parketin e saj, në AT&T Center përballë Utah 91-106. Ai që mori përsipër të drejtojë Jazz drejt suksesit ishte George Hill me 22 pikë të shënuara. Leonard shënoi 30 pikë, por këtë radhë ai nuk mundi dot të ndihmojë San Antonion të evitojë humbjen.

Në ndeshjet e tjera të NBA, spikat fitorja e tretë radhazi e Detroit që mposhti Neë York 102-89, ndërsa Miami mundi Sacramenton 108-96 pas kohës shtesë.

Chicago Bulls nuk ndalet, tre fitore në tre ndeshje

Sot, në orët e para të mëngjesit janë zhvilluar katër ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit, ku tre fitore i kanë shënuar vendasit ndërsa vetëm një ekipi mysafirë.

Periskopi.com Sporti

E pikërisht këtë fitore si mysafirë e ka shënuar Chicago Bulls, e cila triumfoi kundër Brooklyn Nets me një diferencë prej 30 pikëve, përkatësisht 118:88.

Jimmy Butler udhëhoqi Bullsat drejt fitores së re në kampionatin e NBA-së me 22 pikë dhe 6 kërcime, Gibson realizoi ‘double-double’ me 14 pikë dhe 11 kërcime, ndërsa Dëayne Ëade shtoi 12 pikë, 4 asistime dhe 3 kërcime, raporton Telegrafi.

Nga ana tjetër, Bogdanovic kishte 15 pikë dhe 3 kërcime ndërsa Lin 14 pikë dhe 4 asistime.

Kujtojmë se Bullsat kanë një start fantastik duke shënuar tre fitore në po aq ndeshje, ndërsa Netsat kanë vetëm një fitore dhe tre humbje. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Atlanta 106-95 Sacramento

Toronto 108-105 Denver

L.A. CLippers 116-88 Phoenix

Kevin Durant afër rekordit të Jordan

Super basketbollisti amerikan, Kevin Durant, nuk e pengon as ndërrimi i skuadrës për të japur më të mirën nga vetëvetja.

Periskopi.com Sporti

Durant këtë verë u transferua nga Oklahoma në Golden State Warriors.

Ai është afër rekordit të lëgjendës Miachel Jordan, pasi në tre ndeshjet e fundit ka shënuar mbi 20 pikë dhe ka rritur numerin e ndeshjeve rradhazi duke e realizuar këtë shifër, gjatë sezonit të kaluar me Oklahoma ai e bëri këtë për 64 ndeshje dhe tani është në 67.

Jordan e mban këtë rekord ku për 72 ndeshje radhazi kishte shënuar mbi 20 pikë. /Periskopi.com

Spurs të pandalshëm

San Antonio Spurs ka vazhduar me formën e mirë në këtë fillim sezoni të NBA.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e drejtuar nga Greg Popovich, ka arritur edhe fitoren e tretë rreshtë duke e mposhtur New Orleans Pelicans me rezultat 98-79.

Kawhi Leonard është udhëheqësi i ri skuadrës duke vazhduar me formën e mirë, ku shënoi 20 pikë i ndihmuar edhe nga shoku i tij i skuadrës Patty Mills me 18 pikë të tjera.

Nga radhët e New Orleans Pelicans më të mirët ishin Anthony Davis dhe E’Twaun Moore ku secili shënuan nga 18 pikë. /Periskopi.com